Search

سرمایه گذاری بر روی دستاوردهای بر باد رفته برجام موجب عدم تحقق شعار اقتصاد مقاومتی شد

کارشناس مسائل اقتصادی گفت: متاسفانه به دلیل عدم توجه به بودجه بندی در سیاست گذاری های کلان کشور و سرمایه گذاری تمام و کمال بر روی برجام نتوانستیم در تحقق شعار سال 96 موفق باشیم.

۱۰:۵۴ ق٫ظ

کارشناس مسائل اقتصادی در گفت و گو خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی افق انزلی در رابطه با شعار سال ۹۶ و ارزیابی از تحقق آن در پایان سال گفت: متاسفانه به دلیل عدم توجه به بودجه بندی در سیاست گذاری های کلان کشور و سرمایه گذاری تمام و کمال بر روی برجام نتوانستیم در تحقق شعار سال ۹۶ موفق باشیم.

حجت کمال زاده با تصریح بر اینکه برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید بر روی مردم کشور و نیروی جوان سرمایه گذاری کرد، افزود: در طول یک سال گذشته دولت به جای تلاش برای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی و تولید ملی برای زنده کردن دستاوردهای بر باد رفته برجام تلاش کرد.

وی خاطرنشان کرد: تحقق هر گونه شعار نیازمند الزاماتی قانونی است که باید مجلس و دولت همگام با یکدیگر در این راستا همکاری داشته باشند اما ما در یک سال گذشته بیش از هر زمان دیگری پس از انقلاب شاهد درگیری های حزبی و جناحی و عدم توجه به درد مردم بوده ایم.

این کارشناس مسائل اقتصادی گفت: زمانی که انسان پا به سن می گذارد آن جسارت لازم برای مدیریت کشور را از دست می دهد و محافطه کار می شود اما اگر در عرصه مدیریت کشور در سطوح کلان از نیروی های جوان استفاده می شد قطعا شاهد جسارتها و فعالیتهای خارق العاده ای برای شکوفایی اقتصاد کشور بودیم.

کمالی اذعان داشت: شعار هر سال تنها برای همان سال نیست بلکه باید در یک فرایند زمانی بلند مدت، میان مدت، کوتاه مدت برای تحقق آن تلاش شود و یک نسل برای آن تربیت شود.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *