Search

سیره زندگی مادران و همسران شهدا باید به نسل جدید آموزش داده شود

حمید غریبی گفت: در شرایط کنونی کشور و بمب باران گسترده دشمن در زمینه فرهنگی تبلیغ سیره فرهنگی مادران و همسران شهدا برای تربیت صحیح نسل آینده از ملزومات است.

۹:۳۲ ب٫ظ

رزمنده هشت سال دفاع مقدس و فعال فرهنگی در حوزه سیره شهدا در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی افق انزلی اظهار داشت: در شرایط کنونی کشور و بمب باران گسترده دشمن در زمینه فرهنگی تبلیغ سیره فرهنگی مادران و همسران شهدا برای تربیت صحیح نسل آینده از ملزومات است.

حمید غریبی با اشاره اهمیت شیوه تربیتی مادران شهدا در پرورش فرزندان شهدات طلب، افزود: قطعا  شجاعت شهید از مادر ایثارگری است که تربیت چنین فرزندی را به‌بهترین نحو و با معیارهای اسلامی و به‌نکویی انجام داده و به‌عهده داشته است.

وی تصریح کرد: زنها هنگامی که در موقعیت مادری قرار می گیرند به عنوان یک مادر ویژگی هایی را به طور طبیعی و خدادادی کسب می کنند که چنین ویژگی هایی هنگامی که در شخصیت ها و روح های بزرگی متجلی می شود از فرد ،نمونه بارزی از یک انسان ،یک زن و مادر به وجود می آورد.

این رزمنده هشت سال دفاع مقدس اذعان داشت: زندگی مادران و همسران شهدا نماد عظمت،بزرگواری،گذشت و تربیت متعالی دیگر انسانها را نشان می دهد با مطالعه تاریخ و سیری در زندگی خانم ام البنین می توانیم ایشان را به عنوان نمادی از یک زن آزاده و شجاع معرفی نماییم.

وی خاطرنشان کرد: آرامش ، صلح و زندگی و تمام واژه های زیبای امروز را مدیون دستان پاک و احساس ناب مادرانه مادران شهدا هستیم چرا که از دامان مادران شهید است که شهید به معراج می رود .

غریبی گفت: همسران شهدا هم با تربیت یادگاران همسران خود آنها را برای انقلاب و دوران شکوفایی این سرزمین آماده می‌کنند، چه‌ بسا همسرانی که خود دارنده رتبه‌های علمی و سیاسی در کشور هستند و فرزندان آنها هم با الگو گرفتن از پدران شهید خود در شکوفایی کشور سهیم شده‌اند.

 
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *