Search

شیب تند بازار شب عید و جیبهای خالی مردم

در حالی که به روزهای پایانی سال 96 نزدیک و نزدیک تر می شویم به دلیل شیب تند گرانی بازار جیبهای مردم برای خرید عید خالی است.

۱۱:۴۵ ب٫ظ

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی افق انزلی در حالی که مسئولان تنظیم بازار طی سال از ثبات قیمت ها خبر می دهند و مردم انتظار دارند که با این وعده وعیدها آب از آب تکان نخورد اما انگار دلالان و گرانفروشان چند وقتی است که به بازار بدون متولی عادت کرده اند و در ایام مختلف می توانند بیشترین سود را از این بازار هرج و مرج به دست آورند.

 عدم ارائه الگوی کشت و متناسب نبودن  عرضه وتقاضا در  محصولات کشاورزی  سبب افزایش قیمت انواع محصولات در فصول مختلف سال می شود .

زمانی که تولید یک محصول در سطح کشور کاهش پیدا می کند  شاهد افزایش چندین برابر قیمت  خواهیم بود  در حالی که آن محصول در سایر فصل های سال بسیار ارزان بفروش رسیده است .

ما همیشه منتظر هستیم همه چیز در کشور ما ارزان شود اما متأسفانه این اتفاق نمی‌افتد  و هر روز همه قیمت‌ها بالا می‌رود و برای آن کاری هم انجام نمی‌شود در صرتی که ارزانی نیازمند اصلاح فرهنگ اقتصادی کشور است.

بهبود حلقه توزیع در کشور نیازمند ایجاد زیرساخت‌هایی از جمله انبار داری، سامانه دقیق رصد تولید، شناسایی نیاز بازار به کالاهای مختلف و غیره است که امکان ترمیم و بازسازی آن حتی در طول یک برنامه پنج ساله هم بعید بنظر می رسد و سالهاست که بحث به روز رسانی و بهبود سیستم توزیع در کشور مطرح است و تا رسیدن به استانداردهای لازم در بخش توزیع نمی توان نظارت و کنترل بر بازار رامتوقف کرد.

باید از همه فرصت ها و امکانات استفاده کرد تا امنیت خاطر را برای تولید کننده و مصرف کننده ایجاد شود و این امیدواری وجود دارد که با تک نرخی شدن ارز شرایط با ثبات تری را برای بازار به ارمغان آورد ضمن اینکه  مشکلات و دشواری هایی از گذشته وجود داشته است اما هر چه به سمت جلو حرکت می کنیم مشکلات بهبود می یابد.

با همه این اوصاف جیبهای مردم در شب عید خالی است و سفره های آنان روز به روز کوچکتر از سال قبل می شود و قطعا حل این مشکل با توجه ویژه به اجرای اقتصاد مقاومتی امکان پذیر خواهد بود.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *