Search

آمار بیکاری در جامعه مهندسین کشور تاسف بار است

یک استاد دانشگاه گفت: آمار بیکار در میان جامعه مهندسی کشور و  در رشته‌های فنی آمار بیکاری تکان‌دهنده است که در این زمینه باید آستین همت بالا زده شود و مسئولین ذی ربط چاره ای برای این مهم بیاندیشند.

۱۰:۲۷ ق٫ظ

دکتری مهندسی عمران و شهرسازی و استاد دانشگاه در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی افق انزلی در رابطه با روز مهندس گفت:  آموزش اصلی‌ترین اصول در جامعه مهندسی است و باید با آموزش‌های مناسب بتوانیم در ارتقاء کیفیت ساختمان‌ها کمک کنیم, زیرا این امر سبب اعتماد مردم به جامعه مهندسان خواهد شد.

شهرام کاوه در خصوص اهمیت برخورد درخور شخصیت با مهندسان، افزود: برخورد قهری با مهندسین رفتاری شایسته نیست اگر مهندسی اشکالی دارد می توان اشکالاتشان را گوش زد کرد نه اینکه برخورد شدید شود.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: در کشور کسانی که علیه نظام مهندسی برخواسته اند دچار اشتباه فاحشی شده اند در حالی که این افراد یا اهمیت نظام مهندسی را نمی دانند و یا اینکه غرض ورزی می کنند اما توصیه من به مسئولین نظام مهندسی این است اجازه ندهند مهندسان جوان شل تکان بخورند در صورتی که اگر کم کاری صورت گیرد مردم ناخواسته به نظام مهندسی بی اعتماد می شوند.

وی گفت:  برای اینکه اجرای مقررات ملی را به عمومی تبدیل کنیم نیازمند حضور تمام دستگاه‌های اجرای مرتبط با مهندسی هستیم و رسانه‌ها و مطبوعات نیز می‌توانند ما را در این زمینه یاری کنند.

کاوه خاطرنشان کرد: آمار بیکار در میان جامعه مهندسی کشور و  در رشته‌های فنی آمار بیکاری تکان‌دهنده است که در این زمینه باید آستین همت بالا زده شود و مسئولین ذی ربط چاره ای برای این مهم بیاندیشند.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *