Search
رئیس شورای شهر انزلی مطرح کرد؛

معضل احشام سرگردان نیازمند رسیدگی بیشتر در شهرداری انزلی

رئیس شورای شهر انزلی ضمن تشکر از زحمات شهردار این شهرستان، اظهار داشت: در بازه زمانی حضور دکتر پورقربان اقدامات خوبی همچون بازگشایی حسابهای شهرداری صورت گرفته و کارها نظم خوبی یافته است اما همچنان بعضی از معضلات مانند احشام سرگردان، نیاز به رسیدگی بیشتر دارند؛ از نظر بنده حتی با استخدام نیروی کار روزانه باید به جمع آوری حیوانات سطح خیابان ها اقدام نماییم تا در ایام نوروز شاهد حضور احشام و سگ های ولگرد در سطح شهر نباشیم.

۰:۰۹ ق٫ظ

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی افق انزلی  بیست و ششمین جلسه شورای شهر انزلی با موضوع رسیدگی به نامه های ارسالی شهرداری، به صورت فوق العاده و غیر علنی برگزار شد.

رئیس شورای شهر بندرانزلی در ابتدا ضمن قدردانی از حضور مردم خونگرم انزلی در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه، با اشاره به موضوع جلسه اظهار کرد: به دلیل اینکه جلسات شورا در ماه اخیر به موضوع دفترچه عوارض محلی اختصاص یافت و جلسه بعدی نیز برای تعیین تکلیف بودجه سال ۹۷ خواهد بود، برخی از نامه های شهرداری که مربوط به پیگیری امور شهروندان می باشد را امروز بررسی خواهیم کرد تا رفع مشکلات مردم با تعویق همراه نباشد.
امیر احمدی فرد ادامه داد: در جلسه ای که با رانندگان تاکسی داشتیم گلایه هایی مبنی بر وجود مشکلات در پل غازیان و میله های خطرساز درز انقطاع این پل مطرح شد که از شهردار محترم می خواهیم هرچه سریع تر این موضوع را در کمیسیون معاملات پیگیری و برای از میان برداشتن این مشکل اقدام عملی نمایند.
وی وجود سرعت گیرهای بدون کاربرد را از دیگر دغدغه های رانندگان خواند و افزود: برخی از بریدگی ها در شورای ترافیک اصلاح و حذف شده اند اما سرعتگیر ها از بین نرفته اند. موضوع دیگر نیز حضور ماشین های جمع آوری زباله در ساعت های اولیه صبح و پیک ترافیک می باشد که امیدواریم شهرداری در اسرع وقت اصلاح این امور را در دستور کار خود قرار دهد.
رئیس شورای شهر انزلی در ادامه ضمن تشکر از زحمات شبانه روزی شهردار بندرانزلی، خاطرنشان کرد: در بازه زمانی حضور دکتر پورقربان اقدامات خوبی همچون بازگشایی حسابهای شهرداری صورت گرفته و کارها نظم خوبی یافته است اما همچنان بعضی از معضلات مانند احشام سرگردان، نیاز به رسیدگی بیشتر دارند؛ از نظر بنده حتی با استخدام نیروی کار روزانه باید به جمع آوری حیوانات سطح خیابان ها اقدام نماییم تا در ایام نوروز شاهد حضور احشام و سگ های ولگرد در سطح شهر نباشیم.شهردار بندرانزلی نیز ضمن گرامیداشت حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، اظهار کرد:به مناسبت دهه فجر بسته ارزاق را در اختیار کارکنان شهرداری و کارکنان بعضی از اداراتی که با شهرداری همکاری دارند، قرار دادیم و چند روز است که پرداخت عیدی پرسنل را آغاز نموده ایم و امیدواریم تا پایان هفته به طور کامل عیدی همه کارکنان شهرداری پرداخت شود.
حسن پورقربان با بیان اینکه جهت جلوگیری از مراجعات مردم و آسایش شهروندان، اغلب صبح ها در واحد شهرسازی حضور داریم و در حضور مردم مشکلاتشان را با مسئول واحد مربوطه بررسی می کنیم؛ تصریح کرد: از اعضای شورا نیز درخواست دارم که در حد امکان در شهرداری حضور یابند تا مردم از پیگیری امورشان اطمینان خاطر پیدا کنند.
وی افزود: طی جلسه ای که در فرمانداری با بانک کشاورزی برگزار کردیم رایزنی هایی جهت دریافت مطالبات گذشته صورت گرفته است که آقای شعبان جعفری به خوبی پیگیر این موضوع هستند و امیدواریم با کمک همه اعضای شورا بتوانیم این بحث را به سرانجام برسانیم.
شهردار انزلی با اشاره به برخی از تمهیدات شهرداری برای نوروز گفت: تعدادی سرویس بهداشتی آماده تهیه شده است تا درنقاط مورد نیاز نصب شود و با هماهنگی های صورت گرفته با واحد عمران و شهرداری نواحی، مقرر شد تا سرویس بهداشتی مساجدی که در مسیر حرکت مسافران هستند مورد بازسازی قرار گیرد.
پورقربان افزود: هماهنگی ها با اداره کل بنادر و دریانوردی جهت استفاده و بهره برداری از کشتی میرزا کوچک خان نهایی شده است و امیدواریم با انجام مراحل رسوب برداری بتوانیم در ایام عید از این کشتی جهت جذب گردشگران استفاده نماییم.
وی در خصوص جمع آوری احشام سرگردان، متذکر شد: در جلسه ای که با فرماندار محترم شهرستان داشتیم بنا شد تا نامه ای را بنویسیم و در ادامه ایشان به نیروی انتظامی دستور همکاری ویژه با شهرداری را صادر نمایند و خواهش من از اعضای شورا این است که در این مورد نهایت همکاری را با ما داشته باشند تا بتوانیم این مشکل را که از میدان کریم بخش به بعد، شکل محسوس تری دارد رفع کنیم.
در ادامه این جلسه نیز نامه های بررسی وضعیت زمین و املاک شخصی شهروندان و نامه واگذاری امورات نگهبانی وسد معبر مورد نقد و بررسی کارشناسان شهرداری قرار گرفت و اعضای شورا نیز برای تصویب این موارد به گفتگو و رایزنی پرداختند.
جلسه آینده شورای شهر بندرانزلی روز ۲۹ بهمن ماه با محوریت موضوع بررسی لایحه بودجه شهرداری در سال ۹۷، به صورت عادی و علنی برگزار خواهد شد.

 
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *