Search
به مناسبت دهه فجر؛

گزارش تصویری از افتتاح ۶ پروژه عمران روستایی در انزلی به مناسبت دهه فجر

شش پروژه عمران روستایی همزمان با هفتمین روز از دهه مبارک فجر و با حضور مسئولان در بخش مرکزی بندرانزلی افتتاح و به بهره برداری رسید.

۱:۱۷ ب٫ظ

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی افق انزلی مناسبت دهه فجر شش طرح خدمات عمران روستائی و شهری با حضور میر شمس مومنی زاده فرماندار شهرستان بندر انزلی ، منوچهر عاشوری بخشدار مرکزی و جمعی از مسئولین اجرایی شهرستان به بهره برداری رسید .
در ابتدا ساختمان اداری ، تجاری دهیاری روستای علی آباد با اعتبار یک میلیلرد و پانصد هزار ریال و سپس بوستان تفریحی ، ورزشی روستای سیاه خالسر با اعتبار سیصد میلیون ریال به بهره برداری رسید .
مومنی زاده فرماندار بندر انزلی ، در این افتتاحیه ها گفت : وظیفه ما مسئولین اجرایی ، خدمتگزاری است و باید از این فرصت در ارائه خدمات بهتر به مردم استفاده کنیم . وی به اهمیت و نقش روستاها اشاره نمود و افزود : روستاها به جهت ظرفیتها های موجود در آن نیازمند توجه بیشتر هستند . هم از جهت توسعه زیر ساختها و زیر بناها و هم از جهت خدمات عمومی . تا روستائیان عزیز بتوانند با رفاه بیشتری به زندگی در روستا ادامه دهند و همچنین جوانان روستایی در زادگاهشان بمانند و به کار و تولید مشغول باشند که این عاملی است تا سیر مهاجرت به شهرها متوقف شود .
از دیگر مراسم ها ، واگذاری هشت دستگاه وانت نیسان در راستای ایجاد اشتغال و محرومیت زدایی به مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) بود ،که با مشارکت کمیته امداد امام خمینی (ره) و صندوق کارآفرین امید اجرا شد و برای اجرای آن مبلغ سه میلیارد و چهل میلیون ریال در قالب وام قرض الحسنه پرداخت گردید.
همچنین یک واحد رستوران با اختصاص پانصد میلیون ریال وام قرض الحسنه از سوی صندوق کارآفرین امید و آورده شخصی آغاز بکار نمود که توانسته برای ۵ نفر ایجاد اشتغال نماید.
از دیگر پروژه ها ، تحویل یک باب منزل مسکونی مددجوی ناتوان جسمی بود که با مشارکت بهزیستی در قالب پرداخت مبلغ صد میلیون ریال مساعدت بلا عوض انجام گرفت .
در خاتمه بهره برداری از پروژه های این روز، مرکز جامع سلامت که با اعتبار یک میلیارد و چهارصد و نود میلیون ریال بهسازی شده بود ، افتتاح گردید .
شایان ذکر است در جریان افتتاح پروژه ها ، از اجرای خدمات رایگان ویزیت دام و طیور توسط شبکه دامپزشکی که در ایام دهه فجر در روستاهای بندر انزلی انجام شده ، بازدید بعمل آمد .

 

عکس از فائزه ممتاز

 
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *