Search

دومین کنفرانس ویدیویی احیای تالاب انزلی توسط دانش آموزان ایران و ژاپن برگزار شد

دومین کنفرانس ویدیویی حفاظت و احیا تالاب انزلی بین ایران و ژاپن، با دانش آموزان دختر مدرسه نمونه دولتی شرف بندرانزلی و دانش آموزان مدرسه کوریوی شهر کوشیروی ژاپن برگزار شد.

۱۰:۳۳ ب٫ظ

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی افق انزلی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش گیلان نیز در این مراسم با اشاره به ضرورت توجه بیش از پیش به محیط زیست گفت: محیط زیست و تالاب ها زبان مشترکی هستند که موجبات اتصال و ارتباط انسان ها رادر سراسر دنیا فراهم می آورند.
جابر اخلاقی افزود: دغدغه همه دوست داران و فعالان محیط زیست ، علاوه بر استفاده درست از محیط زیست، حفظ آن برای نسل های آینده است.
وی با اشاره به وجود آلودگی بسیار در تالاب انزلی به دلیل کوتاهی ها و کم کاری های گذشته تاکید کرد: جای خوشحالی است که در دانش آموزان نیز حساسیت هایی در خصوص ضرورت حفظ محیط زیست ایجاد شده و برای محیط زیستشان ارزش قائل هستند.
اخلاقی افزود: باید علاوه بر انتقال تجربیات خود به دیگران ، از تجربیات سایر کشورها هم استفاده کنیم.
دریابکی رئیس آموزش وپرورش بندرانزلی در این ویدئو کنفرانس مهم بین دوکشور گفت: یک جریان بسیار قوی باید برای احیا تالاب بندرانزلی اتفاق بی افتد تا سال های بعد در خانه ها فقط یک قاب عکس از تالاب نماند.
دریابکی از وجود تفاهم نامه های بین ادارات خبر داد وافزود: تمام ادارات در تلاش هستند تا در احیا تالاب بین المللی بندرانزلی همکاری های لازم را داشته باشند.
شایان ذکر است این ویدئو کنفرانس به همت آموزش و پرورش و محیط زیست بندرانزلی در راستای برنامه های زیر کمیته آموزش حفاظت از تالاب بین المللی انزلی برگزار شد و دانش آموزان دو کشور در این ویدئو کنفرانس در خصوص موضوعات مربوط به محیط زیست و تالاب شهرشان چالش های موجود را بررسی کردند.
گفتنی است این ویدئو کنفزانس مورد استقبال مسولین شهری و دانش آموزان شرف قرار گرفته و انگیزه آنان برای احیا هر چه سریعتر تالاب بندرانزلی افزایش یافته است.

گزارش و عکس از شیرین عطایی

 
یک دیدگاه در “دومین کنفرانس ویدیویی احیای تالاب انزلی توسط دانش آموزان ایران و ژاپن برگزار شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *