Search
امام جمعه انزلی در جمع مدیران ادارت شهرستان؛

مدیر اسلامی، در جامعه اسلامی نباید نسبت به تحقق معیار های دینی در جامعه بی تفاوت باشد

امام جمعه انزلی با تصریح بر اینکه نمی شود مدیری در حکومت اسلامی مسئولیت داشته باشد اما توجهی به احکام دین اسلام نداشته باشد، گفت: یک مدیر اسلامی با پشتوانه اسلامی نباید نسبت به تحقق جامعه دینی و معیارهای آن بی تفاوت باشد.

۱۱:۴۰ ق٫ظ

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی افق انزلی امام جمعه انزلی به مناسبت آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی در جمع مسئولین ادارات این شهرستان ضمن تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و تسلیت به مناسبت ایام فاطمیه، اظهار داشت: هر زمان بین جامعه و محور و اصل الهی فاصله ایجاد شد مشکلات و سختی ها نیز گریبانگیر جامعه می شود.

وی ضمن اشاره به خطبه های حضرت زهرا (س) افزود: حضرت در خصوص زحماتی که پیامبر اسلام برای جامعه مسلمین کشیدند بر روی اصل امامت تاکید می کنند و اهمیت این جایگاه والا در کلام ایشان برای مردم گوشزد می شود.

شمس الدین با بیان روایتی از حضرت زهرا (س) در خصوص جانشینی امام علی (ع) پس از پیامبر اعظم، گفت: این جمله از حضرت نقل است که می فرمایند: “سوگندبه خدا اگر زمام مرکب حکومت که رسول خدا به او سپرده بود، در دست او باز می گذاشتند و از او دفاع و پیروی می کردند، به خوبی این مرکب را مهار می کرد. به راستی که اگر چنین کرده بودند درهای برکت آسمان و زمین به روی آنان گشوده می شد.”

امام جمعه انزلی با تاکید بر اهمیت عدالت محوری در جامعه، پیروی از اصول امامت را و تحقق حکومت دینی را از ملزومات دانست و تصریح کرد: یک جامعه موفق عادل در همه مسایل و همه اقشار انسان را به سر منزل مقصود می رساند.

وی برخی ویژگی های انقلاب اسلامی را برشمرد و با اشاره به احادیث و روایات بر اینکه همه مردم مخلوق هستند، خاطرنشان کرد: از مهمترین ویژگی های انقلاب اسلامی این بود که میخواستیم بر مبنای حاکمیت و استقلال دینی مدیریت کنیم چنین باوری از آرمانهای امام (ره) بود.

شمس الدین ضمن اشاره به اینکه در جامعه اسلامی دین و دنیای مردم هردو باید تامین شود، گفت: نباید تنها بر مسایل دینی تاکید کرد و از امور دنیوی فاصله گرفت بلکه باید برای هر دو باهم تلاش کرد.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین با تصریح بر اینکه نمی شود مدیری در حکومت اسلامی مسئولیت داشته باشد اما توجهی به احکام دین اسلام نداشته باشد، اذعان داشت: یک مدیر اسلامی با پشتوانه اسلامی نباید نسبت به تحقق جامعه دینی و معیارهای آن بی تفاوت باشد.

امام جمعه انزلی اجرای احکام اسلامی را از مهمترین اصول بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی دانست و گفت: امام خمینی (ره) در اجرای احکام اسلامی با کسی تعارف نداشت فلذا صرف حضور نمادین مرقد امام (ره) به معنی تجدید میثاق با بنیانگذار انقلاب نیست بلکه اصل خدمتگذاری به مردم است.

وی با اشاره به نقش تاثیرگذار مدیران و مسئولان در دین دار بودن جامعه، افزود: اگر مدیری فاسد باشد جامعه به سمت فساد می رود و برعکس اگر مدیری با تقوا باشد جامعه به سمت تقوا حرکت خواهد کرد.

شمس الدین ضمن تاکید بر اهمیت حضور مسئولین در جمع مردم و برنامه های عمومی، خاطرنشان کرد: باید با مردم بود، مردم مسئولین را ببینند بسیاری از مشکلاتشان حل می شود.

امام جمعه انزلی حرفها و رهنمود های مردم را برای مسئولین گره گشا دانست و گفت: بنده بارها عرض کردم این تریبون نماز جمعه در اختیار شما قرار داد، مسئولین ادارات می توانند برای ارائه گزارش فعالیتهای خود و حرف زدن با مردم از آن استفاده کنند.

شایان ذکر است که در آغاز این جلسه میرشمس مومنی زاده فرماندار بندرانزلی گزارشی را از عملکرد دولت در شهرستان بندرانزلی ارایه داد و برخی اولویت های مدیریتی و برنامه های دهه فجر این شهرستان را در جمع مسئولین اعلام کرد.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *