Search
در جلسه شورای اداری انزلی مطرح شد؛

افتتاح و بهره برداری از ۸۰ پروژه به ارزش ۳۹ میلیارد تومان در بندرانزلی به مناسبت دهه فجر

فرماندار انزلی گفت: به میمنت سی و نهمین سالگشت پیروزی انقلاب اسلامی در شهرستان بندرانزلی 80 پروژه بزرگ با صرف 39 میلیارد تومان اعتبار افتتاح و بهره برداری خواهد شد.

۸:۲۷ ب٫ظ

به گزارش پایگاه خبری افق انزلی جلسه شورای اداری شهرستان بندرانزلی با حضور مسئولان ادارات این شهرستان در محل جلسات فرمانداری بندرانزلی برگزار شد.

فرماندار بندرانزلی در این جلسه ضمن تبریک ایام الله دهه فجر اظهار داشت: به میمنت سی و نهمین سالگشت پیروزی انقلاب اسلامی در شهرستان بندرانزلی ۸۰ پروژه بزرگ با صرف ۳۹ میلیارد تومان اعتبار افتتاح و بهره برداری خواهد شد.

میرشمس مومنی زاده افزود: این پروژه ها عمدتا در زمینه عمران شهری و روستایی، پروژه های زیر ساختی و زیربنایی، مسکن مهر، مسکن روستایی و مددجویان، پروژه های بهداشتی و درمانی و طرحهای اقتصادی خواهد بود. 

رئیس شورای اداری انزلی با تاکید بر اهمیت جلب رضایت مردم، تصریح کرد: صاحب اصلی کشور و نظام و همه امکانات دولتی که در اختیار ماست مردم هستند و ما مکلف هستیم با مردم و مراجعین با نهایت احترام و تکریم رفتار کنیم ، مشکلات آنان را حل کنیم و در صورت وجود محدودیتهای اداری به آنان پاسخ اقنائی بدهیم .

وی خاطرنشان کرد: همه روسا وکارکنان مکلف به رعایت این امر بوده و با روسا یا کارکنانی که غیر از این با مردم رفتار کنند برخورد قانونی صورت گرفته و اعلام میکنیم جایی برای آنان در این شهرستان نخواهد بود.

فرماندار بندرانزلی با اشاره به لزوم ایجاد فرصتهای شغلی و افزایش نرخ اشتغال در شهرستان ، به کلیه ادارات ذیربط تاکید کرد در رابطه با طرحهای اشتغال زا بویژه طرحهای تکاپو و بوم گردی فعالانه برخورد نموده و به وظایف خود در این راستا عمل کنند.

نماینده مردم انزلی در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با اشاره اهمیت توجه ویژه به مفهوم اقتصاد مقاومتی در شیوه مدیریتی روسای ادارات شهرستان، اظهار داشت: از جناب فرماندار میخواهم تا با بررسی عملکرد روسای ادات از آنها بخواهد تا گزارش عملکرد خود را نسبت به اجرای اقتصاد مقاومتی ارائه دهند تا ببینیم کدام یک از آنها در این زمینه عملکرد بهتری داشته اند.

حسن خسته بند با بیان اینکه نوسازی ورزشگاه تختی انزلی روندی رو به رشد را طی می کند، افزود: اعتبار خوبی برای نوسازی این ورزشگاه تخصیص یافته است. تخریب سکوهای آن به مراحل پایانی رسیده است و به زودی ظرفیت آن از ۶ هزار به ۱۲ هزار نفر افلزایش می یابد.

وی با ابراز ناخرسندی نسبت به تعداد کم شاغلان بومی انزلی در منطقه آزاد انزلی، تصریح کرد: در خصوص شرایط منطقه آزاد انزلی و بیکاری جوانان انزلی گلایه دارم از یان به بعد پیگیر این موضوع هستم و باید تعداد شاغلان انزلیچی در این منطقه افزایش یابد.

امام جمعه بندرانزلی نیز در سخنان خود ضمن تشکرازتلاش همگان که با توجه به شرایط خاص کشور و مشکلات، سعی و تلاششان برای ارائه بهترین خدمت به مردم و نظام اسلامی است و تصریح کرد: با توجه به فرازی از فرمایشات حضرت امیرالمومنین(ع) در همه ی امور میبایست رعایت ورع داشته باشیم، مسولان در حرکت و رفتار خود بسیار احتیاط کنند و این خواسته نظام اسلامی از مسولانش است.

حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالجواد شمس الدین با بیان اینکه پرتلاش بودن از دیگر ویژگی های یک مسئول در نظام اسلامی است افزود: اگر توجه کنیم عمر مسئولیت ما کم است، نسبت به انجام کارهای خود حساسیت بیشتری به خرج دهیم، کار در نظام اسلامی مسولیت سنگینی است و با وجود تگناهای اقتصادی و توطئه های دشمنان و شرارت های داخلی و خارجی می خواهیم نظام را حفط کنیم که دراین نظام اسلامی حداکثر بهره خدمت را مردم از ما ببینند.

وی  با بیان اینکه امروز در نظام اسلامی مدیریت ما نباید مدیریت معمولی باشد و تاکید کرد: مدیریت در نظام اسلامی شبانه روزی است و باید از تمام لحظات برای خدمت رسانی بهتر و بیشتر استفاده شود، و کسانی که فرصت خدمتشان به اتمام رسیده و قدر خدمت در نظام اسلامی را می فهمند افسوس می خورند که چرا فرصت خدمت به مردم از دستشان رفته است.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین با اشاره به سخنان  امیرالمومنین (ع) ورع و اجتهاد را از وظایف مهم مسولان برشمرد وخاطرنشان کرد: در صورت داشتن این دو هم دنیا و هم آخرت انسان اصلاح می شود و در صورت نبودن آن عقوبتش در همین دنیا گریبان ما را می گیرد زیرا برای این نظام خونهای زیادی ریخته شده تا ما بر روی این صندلی ها تکیه بزنیم.

وی متذکر شد: مسولان تکالیف و وظایفشان رابشناسند و بجای کارهای اصلی، فضای خدمت را تحت تاثیر حاشیه ها و حاشیه سازی ها قرار ندهند وبا کمک به همدیگر خدمت به مردم در همه بخش ها انجام شود.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *