Search

برجام بی حاصل نشان داد که به جای اعتماد به غرب باید از جوانان کشور حمایت می کردیم

۶:۲۵ ب٫ظ

کارشناس مسائل اقتصادی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری افق انزلی در رابطه با برجام و مشکلات اقتصادی کشور اظهار کرد: راه عبور از بحرانهای اقتصادی تکیه به نیروی جوان، تولید داخلی و اقتصاد مقاومتی است.

داوود نجفی افزود: زمانی که بحث توافق هسته ای میان ایران و شش کشور دیگر مطرح بود بسیاری در ایران بر این باور بودند که اگر سازمان ملل نیز پای این توافقنامه را امضا کند اعتبار آن بیشتر خواهد شد و ایالات متحده مجاب خواهد شد که به آن پایبند بماند، اما می بینیم که سازمان ملل امروزه در خواب زمستانی بی پایان فرو رفته و فقط وقتی ایالات متحده اراده می کند بیدار می شود تا به نفع آن دستی تکان دهد.

وی خاطرنشان کرد: اگر به جای استفاده از تمام توان برای رسیدن به یک دستاورد خارجی به نسل جوان کشور اعتماد میکردیم و به آنها میدان میدادیم امروز بسیاری از مشکلات اقتصادی کشور حل شده بود.

نجفی تصریح کرد: ما به کررات گلو پاره کردیم و ملتمسانه گفتیم که شما را بخدا قسم، همه مشکلات کشور را به برجام گره نزنید، زیرا برجام خود به خود هیچ گلی را بر سر ما نخواهد زد و اینقدر نگویید که ایران بهشت و مدینه فاضله خواهد شد و برجام یک شبه همه مشکلات را حل خواهد کرد.

وی با تاکید بر اینکه تا امروز برجام هیچ حاصلی برای چرخش اقتصاد کشور نداشته است، افزود: تا دیروز قرار بود که برجام مشکلات ما را حل کند اما ظاهراً امروز ما باید مشکلات برجام را حل کنیم تا این برنامه به اجرا درآید.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *