Search

سیاست اعراب خلیج فارس/وقتی عده ای حتی تحمل شنیدن نام انزلی را ندارند

سید جعفر منصوری فعال رسانه و کارشناس ارشد علوم سیاسی در آخرین یادداشت خود نوشت: حضور نماینده مردم بندرانزلی در برنامه گفت و گوی ویژه خبری شبکه باران که با سوالات غیرمرتبط و غیرکارشناسانه مجری خبری این شبکه، ناراحتی و گله مندی مردم فهیم انزلی را برانگیخت!

۱۱:۱۵ ب٫ظ

افق انزلی/ حضور نماینده مردم بندرانزلی در برنامه گفت و گوی ویژه خبری شبکه باران که با سوالات غیرمرتبط و غیرکارشناسانه مجری خبری این شبکه، ناراحتی و گله مندی مردم فهیم انزلی را برانگیخت!

تاکید مجری شبکه باران بر اینکه ۲/۳ تالاب انزلی در صومعه سرا قرار دارد و یا استفاده از امتیازات منطقه آزاد برای دیگر تیمهای فوتبال شهرهای گیلان از جمله تیم سپیدرود رشت از جمله نکات عجیبی بود که در این گفت و گو مطرح شد که البته نماینده مردم انزلی به خوبی جواب این موضوعات را با تاکید بر اینکه “دوستانی که چنین حرفهایی را میزنند بروند مطالعاتشان را بیشتر کنند و حق انزلی است که از منطقه آزاد بهره ببرد” داد.

گاهی در بحث با هم استانی های متعصب که اصرار دارند به تالاب انزلی بگویند تالاب ص_و_م_ع_ه س_ر_ا گفته ام که سیاست و رفتار شما بی شباهت به سیاست و رفتار اعراب خلیج فارس نیست که تلاش می نمایند نام خلیج فارس را به خلیج ع_ر_ب_ی تغییر دهند. اما امروز می بینم که این سیاست تفرقه افکنانه در صدا و سیما مرکز گیلان که می بایست نماد وفاق و همدلی باشد خواسته و یا ناخواسته در جریان است.

البته مظلومیت تالاب تنها درد مردم انزلی نیست اینکه عده ای در گیلان تحمل وجود نام انزلی را بر روی منطقه آزاد نیز ندارند و همواره تلاش می کنند که بکارگیری جوانان انزلیچی جویای کار در منطقه آزاد به حداقل کاهش یابد.

چندسالی است که سیمای گیلان اخبار مربوط به انزلی را به درستی و به اندازه شهرهای دیگر پوشش نداده و مردم انزلی در مواجه با بعضی از اصحاب رسانه بومی همواره نسبت به این موضوع گله مند هستند.

فراموش نمی کنیم که پیشتر با نام انزلی بازی شد و منطقه آزاد انزلی را منطقه آزاد کاسپین اعلام کردند از این دست مثالها برای انزلی زیاد است و نمی توان گفت که همه آنها سهوی بوده اند …

اینکه به چه علت از سوی سیمای مرکز گیلان چنین رفتارهای ناعادلانه ای را با مردم شجاع و قهرمان بندرانزلی می شود به درستی مشخص نیست. اما باید گفت ریشه بسیاری از این رفتارها ناشی از این است بعضی ها به دلایلی نانوشته توان و تحمل این واقعیت را که انزلی به عنوان قلب تپنده اقتصادی گیلان و شمال کشور بوده و به عنوان دروازه تمدن و بسیاری از شاخص های تاریخی، اقلیمی، بندری، ورزشی و… دارای شهرت جهانی و بین المللی است ندارند. هرچند که مردم شهر انزلی از بسیاری از مواهب پیش گفته به جهات مختلف که مجال پرداختن در این یادداشت نیست عده ای بی بهره اند.

📝سید جعفرمنصوری/فعال رسانه و کارشناس ارشد علوم سیاسی
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *