Search
رئیس فدراسیون آسیایی پاورلیفتینگ؛

شرایط بندرانزلی برای برگزاری اردوی تیم ملی فراتر از حد انتظار بود

رئیس فدراسیون آسیایی پاورلیفتینگ افزود: معمولا اردوهای پارولیفتینگ در دو بخش سطح دریا و سطح ارتفاع برگزار می شود و بندرانزلی به دلیل هم سطح بودن با دریا از شرایط ویژه این اردو برخوردار بود و اردوی تیم ملی بهتر از آن چیزی که فکرش را می کردیم در این شهر در حال برگزاری است.

۱:۱۳ ب٫ظ

به گزارش پایگاه خبری افق انزلی رئیس فدراسیون آسیایی پارولیفتینگ، در حاشیه برگزاری اردوی تیم ملی پاورلیفتینگ ایران اظهار کرد: بسیاری به کذب گفتند که تیم ملی پاورلیفتینگ ایران جز سه تیم برتر جهان است اما این چنین نیست. ما در پاورلیفتینگی که با رهبری فدارسیون واقعی آن یعنی IPF هدایت می شود و بازی های جهانی تحت نظارت آن برگزار می شود اصلا حضور نداشتیم.
فرشیدسلطانی افزود: علت عدم حضور بازیکنان ما در دیدار های زیر نظر IPF به این دلیل است که بازیکنان ما کوالیفای نمی شوند و علت عدم کوالیفای این است که یا رکوردها به حد نصاب نرسیده و یا آزمایشهای دوپینگ بین المللی در داخل کشور برگزار نمی شود و به همین جهت فدراسیون جهانی نمی تواند پذیرای ما باشد.
وی گفت: تیم ایران در میان ۵۷ شرکت کننده ای که پارسال در بلاروس حضور داشتند رتبه هفدهم را دارد. تیم ایران با ۸ ورزشکار در شهر مینسک شرکت کرد بهترین عنوان انفرادی ایران در این دوره از مسابقات هفتمی جهان در دو وزن و بهترین عنوان تیمی هفتدهم بود.
رئیس فدراسیون آسیایی پارولیفتینگ با اشاره به تغییرات انجام شده در فدارسیون پاورلیفتینگ ایران تصریح کرد: سعی کردیم دوستانی که زحمت بیشتری را برای پاورلیفتینگ کشیده اند و خاک این ورزش را خورده اند با در نظر گرفتن جوانب اخلاقی و علمی دور هم جمع کنیم و با استفاده از یک خرد جمعی به فعالیتهای این ورزش در ایران ادامه دهیم.
سلطانی با بیان اینکه حضور در مجامع بین المللی و ورزش حرفه ای نیازمند برنامه ریزی مدون و ابزار حرفه ای است، اذعان داشت: افراد بسیاری از این ورزش در ایران حمایت کردند و منت به سر ما گذشتند و اکنون ظرفیت ورزشی ما بالا و مفید است و ابزاری را که در گذشته در اختیار نداشتیم امروز آن را پیدا کردیم و به دست آورده ایم.
وی با تاکید بر اینکه با استفاده از تجریبات به دست آمده از حضور در عرصه های بین المللی ورزشی به ورزش پاورلیفتینگ کمک خواهد کرد، افزود: افتخار می کنم که به عنوان نماینده مردم ایران در مجامع بین المللی از سال ۲۰۱۵ به عنوان رئیس فدراسیون پاورلیفتینگ آسیا انتخاب شده ام و با ارزیابی از شرابط بین المللی ایران در آینده شرایط خوبی را خواهد داشت.
رئیس فدراسیون آسیایی پارولیفتینگ، خاطرنشان کرد: ورزش پاورلیفتینگ در ایران شرایط رو به رشدی را طی می کند و بنده فکر می کنم ایران در مسابقات پیش رو بتواند جز ده تا دوازده کشور دنیا قرار بگیرد و پنج پله تیمی صعود نماید. اما در سالهای آینده با توجه به اقدامات انجام شد رتبه های بهتر از این در انتظار ما خواهد بود.
سلطانی گفت: شخصا زمانی که ورزش می کردم سعی داشتم هدفم عزت کشور و رعایت جوانب اخلاقی باشد. امروز نیز در تمرینات و اردوهای تیم ملی توجه ویژه ای رو این موضوع دارم چرا که تنها ما به عنوان یک ورزشکار در مسابقات شرکت نمی کنیم در کنار اسم کشور ما واژه اسلام قرار دارد و ما باید این موضوع را در رفتار خود به اثبات برسانیم.
وی با تاکید بر اهمیت رعایت جوانب اخلاقی و انظباتی در اردوهای تیم ملی و تاثیر آن در کسب نتایج بهتر، تصریح کرد: ورزشکاران در اردو تنها ۴ ساعت در روز اجازه استفاده از تلفن همراه را دارند. چراکه شبکه های اجتماعی با برهم ریختن اذهان ورزشکاران آنها را از فضای اصلی تمرین و هف اصلی تیم ملی درو می کند.
رئیس فدراسیون آسیایی پاورلیفتینگ افزود: معمولا اردوهای پارولیفتینگ در دو بخش سطح دریا و سطح ارتفاع برگزار می شود و بندرانزلی به دلیل هم سطح بودن با دریا از شرایط ویژه این اردو برخوردار بود و اردوی تیم ملی بهتر از آن چیزی که فکرش را می کردیم در این شهر در حال برگزاری است.

به گزارش افق انزلی  اردوی تیم ملی پاورلیفتینگ کشور از روز دوشبه چهارم دی ماه سال جاری در بندرانزلی آغاز شده است و به دمدت در روز در این شهرستان ادامه خواهد داشت تا ۲۰ ورزشکار حاضر در این اردو از آمادگی بیشتری برای شرکت در مسابقات جهانی “کالگری کانادا” برخوردار باشند.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *