Search

۶۶ درصد زایمان‌ها در گیلان سزارین است

اقتصاد ایران: رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: 66 درصد زایمان‌ها در این استان سزارین است.

۸:۱۰ ق٫ظ

به گزارش  به گزارش پایگاه خبری افق انزلی شاهرخ یوسف زاده چابک  در نخستین جشنواره ترویج زایمان طبیعی اظهار کرد: ۵۰ درصد زایمان ها در کشور به روش سزارین انجام می شود این در حالی است گیلان در سال ۹۳ با ۷۷ درصد جزء استان های اول بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان افزود: با اجرای طرح تحول سلامت و ترویج زایمان طبیعی این رقم با ۱۱ درصد کاهش به ۶۶ درصد رسید بطوریکه برخی مراکز درمانی همانند شهرستان تالش آمار زایمان سزارین را ۱۷ درصد گزارش دادند که از آمار کشوری کمتر است.

وی حفظ سلامت مادر و نوزاد و کاهش آمار مرگ و میر را از مهمترین مزایای زایمان طبیعی اعلام کرد و افزود : تاکنون ۱۰ واحد ال – دی- آر یا واحدهای خوشایند سازی زایمان راحت برای اطمینان بخشی خانواده ها در مراکز بهداشتی – درمانی گیلان راه اندازی شده است و ۵ واحد دیگر در آینده نزدیک در شهرستان های آستانه اشرفیه ، فومن ، رشت و رودسر راه اندازی خواهد شد.

در نخستین جشنواره ترویج زایمان طبیعی از ۴۰ مادر که زایمان طبیعی کرده بودند و ۱۷ رییس بیمارستان ، مدیر شبکه بهداشت، متخصص زنان و زایمان ، مربی و ماما که برای ترویج زایمان طبیعی تلاش بیشتری کردند قدردانی شد./اقتصاد ایران
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *