Search

اصلاح طلبان باید تبعات تصمیم خود را بپذیرند/گذار از روحانی اصلاح طلبان را از اشتباهات دولت مبرا نمی کند

کارشناس مسائل سیاسی با تصریح بر اینکه پشیمانی به همین سادگی ها نیست، اذعان داشت: اصلاح طلبان حق دارند پشیمان باشند و این حق را کسی از آنها نگرفته و نمی‌گیرد، اما باید تبعات آن را هم قبول کنند و پای تبعات این پشیمانی هم بایستند.

۱۰:۵۲ ب٫ظ

کارشناس مسائل سیاسی در گفت و گو با افق انزلی اظهار داشت: اصلاح‌طلبان سعی دارند به تدریج حساب خود را از دولت جدا کنند. این موضوع را در موج مصاحبه‌ها و مطالبی که در رسانه‌های زنجیره‌ای این جریان در این زمینه به راه افتاده می‌توان مشاهده کرد.

محمد زارع گفت:  این حرکت بیشتر از آنکه یک حرکت منطقی باشد رفتاری ناشی از احساسات است. افرادی که به همین راحتی، کمتر از شش ماه پس از تشکیل دولت می‌گویند پشیمان شدیم، فردا هم با کوچکترین اتفاق مثبتی می‌توانند بگویند اشتباه کرده بودیم و پشیمان نیستیم.

وی افزود:  انتقادات بدنه رای روحانی به او از ایام چینش کابینه آغاز شد و در جریان معرفی وزیر علوم به اوج خودش رسید. در آن ایام خیلی‌ها گفتند روحانی در انتخابات راهنمای چپ زده اما بعد از انتخاب به سمت راست چرخیده است. معیار آنها مقایسه شعارهای تند و تیز روحانی در سفرهای انتخاباتی‌اش به ویژه در هفته آخر تبلیغات ریاست‌جمهوری با نحوه چینش کابینه بود.

این کارشناس مسائل سیاسی با تصریح بر اینکه پشیمانی به همین سادگی ها نیست، اذعان داشت: اصلاح طلبان حق دارند پشیمان باشند و این حق را کسی از آنها نگرفته و نمی‌گیرد، اما باید تبعات آن را هم قبول کنند و پای تبعات این پشیمانی هم بایستند.

زارع خاطرنشان کرد: اصلاح طلبان به جای پشیمانی باید به دنبال اصلاح نواقص و اشاتباهات دولت باشند مگر نه اینکه سیره آنه اصلاح طلبی است؟ پس چرا برای اصلاح این دولت اقدامی نمی کنند؟

وی افزود: اگر قرار باشد تصمیمی بگیریم و بعد به راحتی از تصمیمات خود پشیمان شویم سنگ روی سنگ بند نخواهد شد، تصمیمات سیاسی چیزی نیست که به راحتی بتوان از آن پشیمان شد چرا که کوچکترین تصمیم سیاسی تبعاتی جدی برای کلیت جامعه دارد.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *