Search

دوره های جامع کاربردی آموزش رشته های هنری در منطقه آزاد انزلی برگزار می شود

مدیریت فرهنگی هنری و آموزشی این سازمان به منظور توانمند سازی نسل جوان منطقه اقدام به برگزاری دوره های جامع کاربردی آموزش رشته های هنری نمود.

۰:۱۸ ق٫ظ

به گزارش پایگاه خبری افق انزلی مدیریت فرهنگی هنری و آموزشی این سازمان به منظور توانمند سازی نسل جوان منطقه اقدام به برگزاری دوره های جامع کاربردی آموزش رشته های هنری نمود.

این دوره های آموزشی در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و توانمندسازی نیروی انسانی متخصص و کارآمد به صورت رایگان از آذرماه سال جاری به مدت سه ماه، برای نوجوانان و جوانان در سطح مدارس و ساکنین برگزار می شود.

کلاس های مذکور در ۴ رشته کاربردی جواهر سازی، سفال و کتیبه، کاشی شکسته و معرق چوب در حال برگزاری است و هنرجویان پس از طی دوره‌های آموزشی تحت نظر اساتید مجرب و کسب مهارت‌های لازم و نیز اخذ گواهی نامه های معتبر، شرایط ورود به بازار کار برای آنها فراهم می گردد.

این دوره ها با حضور ۸۰ نفر هنرجو و اساتیدی از گیلان و تهران، در نگارخانه آسمان منطقه آزاد انزلی برپا می شود.

بنابراین گزارش این دوره آموزشی مطابق با نیاز های منطقه برنامه ریزی شده و در راستای توسعه همه جانبه منطقه به ویژه توسعه منابع و نیروی انسانی آن، گسترش فعالیتهای خانگی، تنوع بخشی به مهارتهای تولیدی در اقشار مختلف ساکن منطقه، افزایش سطح اشتغال و درآمد خانوار، بهره گیری بهینه از اوقات فراغت از طریق فراگیری صنایع دستی در حال برگزاری است که با استقبال بسیار زیاد عموم مردم ساکن منطقه مواجه گردید که از مقبولیت این دوره آموزشی حکایت دارد.

گفتنی است پیش از این معاونت فرهنگی اجتماعی گردشگری سازمان دوره های آموزشی متعددی در حوزه های صنایع دستی، آموزش های هنری و فنی حرفه ای در راستای اشتغالزایی ساکنین منطقه برگزار نموده است.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *