Search
فزماندار انزلی؛

صدور بیش از ۷۴ هزار بارنامه و جابجایی افزون بر۳۰۰ هزار مسافر از انزلی

فرماندار شهرستان بندرانزلی از صدور بیش از 74 هزار بارنامه و جابجایی افزون بر 306 هزارمسافر در هشت ماه امسال از این شهر ساحلی خبر داد.

۰:۱۳ ق٫ظ

به گزارش پایگاه خبری افق انزلی میرشمس مومنی زاده با تبریک فرارسیدن روز حمل و نقل به همه تلاشگران و فعالان این حوزه مهم و اساسی کشور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۷۴ هزار و ۷۷ بارنامه برای انتقال و جابجایی یک میلیون و ۶۳۰ هزار و ۵۰۱ تن کالا از مبدا بندرانزلی به شهرهای دیگر صادر شده است. 
وی افزود: در همین مدت ۳۰۶ هزار و ۵۷۹ مسافر نیز توسط ۴۱ هزار و ۲۰ دستگاه خودروی سواری و اتوبوس به شهرهای دیگر سفر کرده اند. 
فرماندار انزلی تاکید کرد: حمل و نقل به عنوان یکی از پایه های اقتصاد در جامعه امروز مورد توجه برنامه ریزان اقتصادی کشور قرار دارد و رسیدن به توسعه پایدار شهری، در گرو تلاش های بی وقفه تلاشگران عرصه حمل و نقل است.
بندرانزلی در ۴۰ کیلومتری غرب مرکز گیلان واقع شده و دارای یک پایانه حمل و نقل بار و دو پایانه مسافر است که در بخش مسافر، تعداد پنج شرکت اتوبوسرانی، دو شرکت مینی بوسرانی و سه شرکت سواری کرایه فعال است.
۲۶ آذر سال ۱۳۶۲ در اوج روزهای دفاع مقدس برخی بنادر کشور غیر فعال بود و قابلیت تخلیه و بارگیری نداشتند و از این رو کالاهای اساسی مورد نیاز مردم در بنادر انباشته شده بود که در همان روز به فرمان بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، کامیون داران سراسر کشور به جنوب و جنوب غرب عزیمت و کالاهای مورد نیاز کشور را حمل کردند و این روز، به موجب فرمان ایشان و لبیک رانندگان و صنوف حمل و نقل جاده ای، به عنوان روز حمل و نقل نامگذاری شده است./ایرنا انزلی
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *