Search

واردات کالاهای غیر ضروری به اقتصاد کشور ضربه میزند

کارشناس مسائل اقتصادی گفت: واردات کالاهایی مانند برنج و چای که در کشور توانایی تولید آنبرای تمام مردم وجود دارد نه تنها به اقتصاد کشور ضربات سنگینی وارد می سازد بلکه باعث بی کاری جوانان و نیروی کار نیز می شود.

۹:۰۹ ب٫ظ

یک کارشناس مسائل ااقتصادی در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری افق انزلی در رابطه با واردات بی رویه و عجیب و غریب در طول چهارسال گذشته اظهار داشت: دولت  آقای روحانی با واردات ۴۰ میلیارد دلار معادل ۱۱۱ هزار میلیارد تومان کالا از چین در ۴۲ ماه، رکورددار واردات اجناس چینی در میان همه دولت‌ها است.

محسن شهابیان افزود: بر اساس آمار گمرک، در شهریورماه امسال، فهرست واردات عجیب و غریب کشورمان کامل شد چرا که ایتالیا، انگلستان و آلمان توانستند به ایران، شتر صادر کنند.

وی اذعان داشت: از آنجا که کشورهای اروپایی به علت اقلیم سرد خود، محل زندگی شتر نیستند، مشخص نیست محموله‌های شتر وارداتی از این کشورها در سال جاری چطور صورت گرفته است. شاید بتوان واردات شتر از این سه کشور اروپایی را یکی از ثمرات برجام دانست.

این کارشناس مسائل اقتصادی گفت: وارد کردن اشیاء برای جشن کریسمس از چین یا واردات کلاه‌گیس و ریش مصنوعی از چین و امارات از نمونه های دیگر واردات عجیب و غریب در کشور است.

شهابیان تصریح کرد: واردات کالاهایی مانند برنج و چای که در کشور توانایی تولید آنبرای تمام مردم وجود دارد نه تنها به اقتصاد کشور ضربات سنگینی وارد می سازد بلکه باعث بی کاری جوانان و نیروی کار نیز می شود.

وی افزود: اگر تنها تعداد اندکی از این کالاهای غیر ضروری و یا عجیب و غریب به کشور وارد نمی شد شرایط ایجاد فرصت شغلی برای هزاران نفر جوان و نیروی کار ایجاد می شد.

 
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *