Search

عواملی که آب و هوای گیلان را تهدید می کند

یک فعال محیط زیست گفت: دپوی نامناسب زباله ها و شیرابه های آنها، تخلیفه فاضلابهای صعنتی و بیمارستانی در دریا، تالاب ها و رودخانه ها از جمله مهمترین عواملی است که آب و هوای استان گیلان را تهدید می کند.

۱۱:۳۶ ب٫ظ

یک فعال محیط زیست در گفت و گو با افق انزلی اظهار داشت: آلودگی هوا در استان هایی چون گیلان معمولا دور از تصور مردم است. اغلب ساکنان استان های شمالی با توجه به برخورداری از طبیعت سبز، بکر و زیبا بر این تصور هستند که شهرها و روستاهاشان از آلودگی هوا ایمن هستند و از این باب خطری آن ها را تهدید نمی کند.

سهیل عظیمی گفت: نه تنها این تصور درست نیست بلکه باید اعلام کنم که خطر آلودگی هوا در استان هایی چون گیلان با درصد رطوبت بالا بسیار خطرناک تر از مناطق خشک است زیرا در صورت آلودگی هوا بارش باران های اسیدی را شاهد خواهیم بود که نه تنها به انسان، بلکه به گیاهان و خاک نیز صدمات جبران ناپذیری وارد می کند و به نوعی خطر آلودگی در مناطقی چون گیلان به مراتب بالاتر از مناطق خشک است.

وی افزود: دپوی نامناسب زباله ها و شیرابه های آنها، تخلیفه فاضلابهای صعنتی و بیمارستانی در دریا، تالاب ها و رودخانه ها از جمله مهمترین عواملی است که آب و هوای استان گیلان را تهدید می کند.

این فعال محیط زیست خاطرنشان کرد: ایجاد سازمانهای مردم نهاد که در حوزه محیط زیست فعالیت می کنند می تواند راهکاری برای جلویگری از خطرات احتمالی و همچنین فرهنگ سازی در زمینه حفظ محیط زیست گیلان برای نسل آینده است.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *