Search
نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه انزلی؛

ایستادگی در مقابل دشمنان، درس بزرگ پیامبر اسلام (ص) برای جامعه امروز/ پیروی از سیره نبوی آمار طلاق را کاهش خواهد داد

حجت اسلام والمسلمین عمار عمارلو با تاکید بر ایستادگی پیامبر اسلام (ص) و یارانشان در مقابل گفت و استکبار، گفت: پیغمبر را فرستادند به شعب ابی طالب، اما در راه اهداف خود ایستاد و سر خم نکرد. تاریخ مدام تکرار می شود و ما باید از این وقایع درس بگیریم.

۷:۳۵ ق٫ظ

به گزارش پایگاه خبری افق انزلی نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه انزلی به مناسبت جشن میلاد پیامبر اسلام (ص) و امام جعفرصادق (ع) در سالن شهید انصاری انزلی با اشاره به اینکه جامعه بشری امروز به سرعت در حوزه های مختلف علمی در حال رشد است، اظهار داشت: با وجود پیشرفت در زمینه های مختلف، متاسفانه در مباحث اخلاقی بشر نه تنها سیر صعودی نداشته بلکه سیر نزولی هم داشته است.

حجت السلام والمسلمین عمارعمارلو با تاکید بر افزایش انحطاط اخلاقی در جامعه امروز, افزود: در گذشته جوانان بسیار احترام بزرگترها را نگه می داشتند اما در سالهای اخیر در پرتو جنگ فرهنگی و جنگ نرم و شبیخون دشمن، اخلاق جامعه ایرانی رو به انحطاط است.

وی با بیان نکاتی در باب اهمیت ترویج اخلاق و فرهنگ اسلامی در جامعه، خاطرنشان کرد: آمار دادگاه ها، چک های برگشتی، طلاق ها، دعوا ها و … نشان دهنده این است که کرامت انسانی و اخلاق در جامعه ما در حال نزول است.

عمارلو با اشاره به اینکه هدف پیامبر اسلام در بعثت مکارم اخلاق بود، اذعان داشت: امروز نسل ما به سن جوانی رسیده اما آدابی که اسلام و پیامبر اسلام نسبت به پدر و مادر سفارش کرده است را نمی داند و صدایش را برای پدر و مادر بلند می کند.

نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه انزلی با یاد آوری خاطرات و روایاتی از بزرگان جهان اسلام در رابطه با رعایت احترام و حدود نسبت به پدر و مادر، گفت: جوانانی که در جلسه نشسته اند بدانند بزرگانی که در زندگی خود به نتیجه رسیده اند بخاطر احترام به پدر و مادر و دعای خیر آنان بوده است.

وی دستگیری و حل مشکلات پدر و مادر از سوی فرزندان را از جمله نکات سفارش شده در دین مبین اسلام دانست و تصریح کرد: زوج های جوان که توانمندی مالی دارند جلوی کمک شریک زندگی خود را به پدر و مادرشان نگیرند.

حجت السلام والمسلمین عمارلو  گفت: باید در زندگانی پیامبر اسلام مطالعه و تحقیق کنیم و ببینیم که ایشان چگونه زندگی می کردند.اگر ما مسلمان به دین او هستیم باید پایمان را جای پای پیامبر اسلام بگذاریم و باید تلاش کنیم تا مانند او باشیم.

نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه انزلی اخلاق مداری را از مهمترین پایه های دین داری بر شمرد و افزود: خیلی ها روز عاشورا  با پیشانی پینه بسته در مقبال امام حسین (ع)  ظاهر شدند خیلی ها نیز حافظ قرآن بودند. حتی شمر با امیر المومنین (ع) بود  و در جنگ  صفین جانباز شد، اما اینها پوسته و ظاهر اسلام است، باطن آن اخلاق است.

عمارلو گفت: سیره زندگی پیامبر اسلام (ص) و امیرالمومنین (ع) و رفتار آنان با همسرشان و رفتار همسرانشان با این بزرگان اگر سرلوحه زندگی مردان و زنان ما قرار بگیرد قطعا شاهد کاهش آمار طلاق و بهبود وضعیت اخلاقی خانواده ها خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: پیغمبر را فرستادند به شعب ابی طالب، اما در راه اهداف خود ایستاد و سر خم نکرد. گاهی اوقات یک خرما را در شعب ابی طالب ۴۰ نفر در یک روز می خوردند. اما نصرت الهی هر جمعیتی را که روی پای خود بایستد شامل می شود به همین جهت خداوند متعال موریانه را سرباز پیغمبر کرد تا عهد نامه را بخورند.

نماینده ولی فقیه سپاه ناحیه انزلی با پیوند وقایع صدر اسلام به وقایع پس از انقلاب، اذعان داشت: کسی که با خدا باشد حتی ریگهای بیابان هم سربازش می شوند. در جریان واقعه طبس همه سازمانها در آمریکا گفتند هوا آرام است اما خداوند متعال به ریگهای بیابان گفت این ملت در مقابل سختی ها ایستاده بروید به این ملت کمک کنید.

عمارلو با تاکید بر اهمیت رعایت عدالت در جامعه از سوی مسئولین و مقامات ذی ربط، خاطرنشان کرد: مردم ما در مقابل استکبار مثل پیغمبر می ایستند اما آن کسی که در زمان پیغمبر خرما تقسیم می کرد، خرما را به برادر خود و یا آقازاده ها بیشتر نمی داد چرا که بیت المال برای همه بود.

وی تصریح کرد:  برای جامعه زشت است مردمی که در مقابل دنیا و استکبار ایستاده ببینند حقوق فرزندشان در ماه یک میلیون است اما آقازاده ها پنجاه میلیون در ماه حقوق می گیرند استقامت یک شرط دارد و شرط این است که همه چیز عادلانه باشد اگر صندوق خرما را یک عده برای خودشان ذخیره کنند مردم تحمل نمی کنند.

نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه انزلی گفت: ۶ سال تمام  داعش سرهای مردم بی گناه را برید و نوامیس را مورد تجاوز قرار داد و به یغما برد و جنایتهایی بزرگ انجام داد اما جوانهای ما ایستادگی کردند و ما پیروز شدیم و این درس را از رسول خدا گرفتیم.

عمارلو استقامت را رمز پیروزی در مقابل دشمن دانست و افزود: پیامبر اسلام (ص) می گفت دشمن حمله کرده برویم جنگ اما  به او می گفتند آقا خانه های ما خالی شده خزانه کشور خالی است نمی توانیم بجنگیم، یادمان باشد تاریخ مدام تکرار می شود.

وی خاطرنشان کرد: رهبری عزیز فرمودند “جریان استکباری به کسی وفا نمی کند فریب نخورید. به جای سر خم کردن مقابل خارجی ها به جوانها فضا بدهید.” همانطور که پیامبر اسلام (ص) به ما آموخت حل مشکلات ما در ژنو، نیویورک و لوزان نیست حل مشکلات ما با تیکه بر خودباوری و ایستادگی است.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *