Search

قاچاقچیان خائن به مملکت هستند

کارشناس مسائل اقتصادی گفت: قاچاقچیان خائن به مملکت هستند و باید افراد و یا نهادهایی که درآن دست داشته اند به صورت علنی و از طریق رسانه ها به مردم معرفی شوند و حتی از مردم خواسته شود اگر اطلاعی از فعالیت آن فرد در سالهای گذشته دارند در اختیار گذاشته شود .

۶:۵۱ ب٫ظ

کارشناس مسائل اقتصادی در گفت و گو با خبرنگار افق انزلی در رابطه با قاچاق کانتینرهای ربوده شده اظهار کرد: چگونه داعش و تروریست‌ها راهی به کشورمان ندارند و نمی‌توانند به مانند دیگر کشورهای منطقه، امنیت را از میهن ما بربایند؛ اما انبوه کانتینرهای حاوی کالاهای قاچاق، امان تولیدکنندگان داخلی را ربوده است؟ 

سجاد قهرمانی گفت: امروز کوله‌بری برای معیشت مرزنشینان نیست، بلکه روشی برای دور زدن قانون توسط قاچاقچیان است و منفعت حداقلی برای کوله‌بران دارد. ۳.۶ میلیارد دلار از قاچاق کالاهای نهایی مصرفی در سال ۹۵ از طریق کوله‌بری بوده، در حالی که۹۰ درصد سود کوله‌بری در جیب قاچاقچیان حرفه‌ای می‌رود و ۱۰ درصد بین ۶۱ هزار کوله‌بر توزیع می‌شود.

وی در رابطه با چرایی عدم برخورد با قاچاقچیان افزود: باید این را از نمایندگان استان‌های مرزی پرسید که باید جلوی آن را بگیرند، اما می‌گویند نارضایتی ایجاد می‌شود، اما تولید از همین دو موضوع زمین خورده و از صرفه خارج شده است، اما نماینده مجلس رأی خود را می‌بیند. استاندار [هم] می‌خواهد تا زمانی که مسئولیت دارد، صدای اعتراض از کسی بیرون نیاید

قهرمانی خاطرنشان کرد: قاچاقچیان خائن به مملکت هستند و باید افراد و یا نهادهایی که درآن دست داشته اند به صورت علنی و از طریق رسانه ها به مردم معرفی شوند و حتی از مردم خواسته شود اگر اطلاعی از فعالیت آن فرد در سالهای گذشته دارند در اختیار گذاشته شود .

این کارشناس مسائل اقتصادی گفت: وی قاچاقچیان را به داعش اقتصادی اموال کشور تشبیه کرد و اظهار داشت : با کاهش قیمت نفت و سطح درآمدهای ارزی این افراد با درآمدهایی که به سختی برای کشور حاصل می شود با واردات کالای قاچاق فقط به منافع خود فکر می کنند و به اقتصاد کشور ضربه می زنند .
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *