Search

۲۲۰ هموطن از غرق شدن حتمی در دریا نجات یافتند

فرماندار بندرانزلی گفت: هرچند که متاسفانه شاهد 6 نفرغریق در تابستان گذشته بوده‌ایم ولی به همت ناجیان غریق و امدادگران هلال احمر 220 نفر از هموطنان ما از غرق شدن حتمی نجات یافتند.

۷:۳۵ ق٫ظ

به گزارش پایگاه خبری افق انزلی با گذشت یک ماه و نیم از پایان کار طرح‌های سالم‌سازی دریا جلسه کمیته ساماندهی سواحل شهرستان با حضور میرشمس مومنی زاده فرماندار بندرانزلی و سایر اعضاء با هدف ارزیابی عملکرد در تابستان گذشته و برنامه ریزی برای رفع نواقص وکاستی‌ها برای تابستان آینده در فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

مومنی‌زاده در این جلسه با اشاره به جایگاه مهم گردشگری به ویژه گردشگری دریا محور در توسعه شهرستان گفت: با توجه به حضور تمام فصل گردشگران و مسافران در انزلی و لزوم آمادگی دستگاه‌ها برای خدمات‌رسانی به هموطنان در تمام طول سال، برنامه‌ریزی سالانه و تمام فصل در امر ساماندهی سواحل یک ضرورت محسوب می‌شود.

وی با اعلام رضایت از عملکرد ستاد سالم‌سازی دریا در تابستان گذشته، محورهای اصلی در ساماندهی سواحل را تامین امنیت مردم و مسافرین، ارتقای سطح خدمات رفاهی به گردشگران و مدیریت امور فرهنگی، اجتماعی برشمرد و افزود: خبر غرق شدن حتی یک هموطن ذائقه همه را تلخ می کند و تلاش ما بر این است که همه هموطنان در جریان مسافرت به استان با خاطره‌ای خوش شهرستان را ترک کنند.

وی ادامه داد: هرچند که آمار غریق در تابستان گذشته فقط شش نفر بوده و بطور نسبی در قیاس با بعضی سال‌ها درگذشته بسیار مثبت است،  اما باید نهایت تلاش بعمل آید تا هیچ  هموطنی در دریا غرق نشود.

فرماندار انزلی در ادامه بر لزوم بهبود و ارتقای سطح امنیت و خدمات در سال آینده تاکید کرد و گفت: باید تلاش کنیم هم به لحاظ کمی و هم کیفی خدمات در خور و شایسته‌ای به مردم ارائه کنیم و لازم است بدین منظور از هم اکنون برنامه‌ریزی کنیم و درصدد رفع نواقص وکاستی‌ها برآییم.

مومنی زاده توجه به مسائل فرهنگی را از مهمترین مباحث اجتماعی در امر دریا عنوان کرد و گفت: مردم ما به ارزش‌ها و هنجارهای فرهنگی حساسیت ویژه‌ای از خود نشان می‌دهند، بنابراین همه ما باید این حساسیت‌ها را مورد توجه قرار دهیم و در برنامه ریزی‌های خود لحاظ کنیم.

وی با تشکر از همه دست اندرکاران کمیته ساماندهی سواحل اظهار کرد: امسال با ۴۷ کیلومتر نوار ساحلی، ۵۸ نقطه حادثه‌خیز و ۸ طرح سالم‌سازی ۱۸۰ مامور انتظامی در ارتباط با تامین نظم و امنیت، ۱۴۰ ناجی غریق، ۲ دستگاه آمبولانس، ۵دستگاه خودرو، ۳ دستگاه موتورسیکلت، ۷ دستگاه جت اسکی، ۱۰ دستگاه قایق موتوری در ارائه خدمات رسانی به گردشگران بکارگیری شدند.

مومنی‌زاده افزود: هرچند که متاسفانه شاهد ۶ نفرغریق در تابستان گذشته بوده‌ایم ولی باید اعلام کنم که با همت ناجیان غریق و امدادگران هلال احمر ۲۲۰ نفر از هموطنان ما از غرق شدن حتمی نجات یافتند که نشان از عزم و تلاش مسئولین و همه عوامل اجرایی در ایجاد فضای سالم و امن برای گردشگران دارد.

فرماندار بندرانزلی به اهمیت برنامه ریزی در سواحل اشاره کرد و افزود: با توجه به حضور گردشگران در ایام تعطیلات بویژه تعطیلات نوروز باید بگونه‌ای عمل کنیم که با رفع نواقص و کاستی‌ها قبل از تعطیلات نوروز آمادگی کامل برای پذیرش گردشگران را داشته باشیم.

وی در پایان بر اساس ارزیابی و آسیب شناسی بعمل آمده فهرست اقدامات لازم برای رفع نواقص وکاستی ها در امر ساماندهی دریا را برشمرد و خواستار رفع آنها توسط دستگاه‌های ذیربط در ماه‌های آتی شد.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *