Search
امام جمعه انزلی در دیدار با کارکنان عقیدتی سیاسی نداجا؛

اولویت امروز عقیدتی و سیاسی “بصیرت افزایی نسبت به اقدامات سو دشمنان در فضای مجازی” باشد

حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالجواد شمس الدین گفت: کارکنان عقیدتی سیاسی با ایجاد بصیرت افزایی و آگاهیی بخشی و جلوگیری از تاثیرات منفی اقدامات خبیثانه دشمنان بر خانواده ها جلوگیری نمایند.

۲:۲۶ ب٫ظ

به گزارش پایگاه خبری افق انزلی امام جمعه انزلی در دیدار با رئیس، فرماندهان و کارکنان عقیدتی سیاسی ناوگان شمال نداجا، تعمیق‌ ایمان‌ و افزایش‌ معرفت‌ دینی‌ و سیاسی را از اهداف‌ تأسیس‌ نهاد عقیدتی و سیاسی در نیروهای‌ مسلح‌ برشمرد و اظهار داشت: این‌ نهاد با کمک‌ عناصر مؤمن‌ نیروهای‌ مسلح‌ توفیقات‌ زیادی‌ داشته‌ است‌.

حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالجواد شمس الدین حضور مجموعه‌های عقیدتی-سیاسی را در ارتش و نیروهای مسلح از برکات انقلاب خواند و افزود: عقیدتی-سیاسی در هر جا با منش معنوی و روحانی فعالیت کرده، تأثیرات بسیار گرانبهایی داشته که اقدامات ارزشمند ارتش در هشت سال دفاع مقدس و جنگ تحمیلی از اثرات این سازمان بوده است.

وی با اشاره به اینکه عده ای در اوایل انقلاب در تلاش بودند که ارتش را منحل کنند گفت: امام با درایت خود ارتش را حفظ کرد و با تاسیس سازمان عقیدتی سیاسی برای آن چاره ای اندیشید که شاید هم این اقدام توانست از کودتاهای احتمالی جلوگیری کند.

امام جمعه بندرانزلی با بیان اینکه نظارت بر حفظ و اجرای موازین اسلامی، ارتقای بینش دینی و سیاسی کارکنان، ارائه آموزش‌های عقیدتی و سیاسی از وظایف محوله این سازمان است، تصریح کرد: امروزه با انقلابی شدن بدنه ی ارتش و فرماندهان آن، شاید کار عقیدتی و سیاسی سبک تر شده باشد اما این موضوع حکایت از عدم تاثیرگذاری آن ندارد.

 

از اثر گذاری مخرب فضای مجازی بر خانواده نیروهای مسلح غافل نشوید

 

شمس الدین به تاثیرهای فضای مجازی بر خانواده نظامیان نیز اشاره و تاکید کرد: روشنگری و بصیرت افزایی در خصوص فضای مجازی و تاثیر آن بر بنیان خانواده، خصوصا خانواده نظامیان و معرفی مضرات این فضا به جامعه ی هدف باید مورد توجه سازمان عقیدتی – سیاسی باشد، از این تاثیرگذاری ها غافل نشوید.

وی با بیان اینکه دشمنان با توجه به ظرفیت های این فضا تاثیرگذاری بر خانواده ها را مد نظر قرار داده اند، خاطر نشان کرد: در تلاشند که خانواده نظامیان را مثل افراد جامعه به بدنه نظام بدبین کنند، شاید این مطالب در چنین فضایی آنچنان تاثیرگذار نباشد اما با مرور زمان خانواده و نظامی ما را درگیر یک نزاع درونی می کند و قطعا این موضوع برای انسان فرسایش روحی و روانی ایجاد خواهد کرد.

امام جمعه انزلی گفت: امروزه کار عقیدتی و سیاسی از این حیث بسیار حساس است ، شاید بتوان با کارهای حفاظتی بخشی از آن را مدیریت کرد اما کار اقناعی ، روشنگری و بصیرت افزایی،  وظیفه عقیدتی و سیاسی است تا نشان دهد هر چه در این فضا دیده و یا شنیده می شود درست و صحیح نیست و باید در کنار آموزش و احکام به چنین موضوع مهمی نیز توجه شود.

 

مبادا فعالیت های این سازمان شکلی و صوری شود

 

شمس الدین با تاکید بر اهمیت کار تشکیلاتی و سازمان یافته برای تاثیرگذاری بیشتر و لزوم برنامه محور بودن، تصریح کرد: مباحث عقیدتی باید در مجموعه ها عمیق و اقناعی باشد، مبادا فعالیت های این سازمان شکلی و صوری شود.

گفتنی است ، پیش از سخنان امام جمعه بندرانزلی ، حجت الاسلام والمسلمین حسن کشاورز ؛ رئیس عقیدتی سیاسی ناوگان شمال نداجا نیز در سخنانی کوتاه با تبریک این روز خدمت کارکنان و پرنسل به بیان مطالبی مختصر در خصوص اقدامات انجام شده توسط این مجموعه پرداخت.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *