Search
یک کارشناس مسائل اجتماعی؛

شایعه سازان در فضای مجازی به دنبال اباحه گری و قبح شکنی هستند

سجاد محمدیان گفت: بسیاری از شایعه سازان با هدف قبح شکنی و اباحه گری به فضای مجازی ورود می کنند تا گناه و فعالیت های خلاف مردم را برای جامعه عادی کنند.

۳:۳۵ ب٫ظ

یک کارشناس مسائل اجتماعی و استاد دانشگاه، در گفت و گو با خبرنگار افق انزلی در رابطه با موج افزایشی شایعه سازی در فضای مجازی اظهار کرد: متاسفانه بعضی از افراد سودجو با تشکیل کانالهای تلگرامی برای افزایش بازدید کنندگان خود اقدام به شایعه سازی می کنند.

سجاد محمدیان با اشاره به اینکه شایعه سازان در فضای مجازی به دنبال قبح شکنی و اباحه گری هستند، تصریح کرد:  نتیجه بسیاری از این فعالیتها شکستن قبح گناه و مباح نشان دادن کارهای خلاف قانون است.

وی با بیان اینکه شایعات در فضای مجازی تنها یک شایعه باقی نمی ماند، افزود: هرچند که شاعات پایه و اساس اشتباهی دارند اما میتوانند بسیاری از واقعیات را در فضای حقیقی مورد هدف قرار دهند.

این کارشناس مسائل اجتماعی با تاکید بر اینکه در دنیای امروز سرعت حرف نخست را می زند، خاطرنشان کرد: اگر واقعیات و حقایق جامعه به سرعت در خبرگزاری ها و رسانه های معتبر داخلی منتشر نشود باید منتظر وقوع شایعات در خصوص این اخبار در فضای مجازی باشیم.

وی با تصریح بر اینکه تنها برخورد با متخلفان و شایعه سازان در فضای مجازی کار ساز نیست، تاکید کرد: ابتدا باید جریانهای غلط و نادرست را به مردم شناساند و سپس با یک فرهنگ سازی صحیح مردم را به فعالیتهای افراد سود جود آشنا کرد
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *