Search

همایش عصرانه فرهنگی ناظران امین بندرانزلی برگزار شد

عصرانه فرهنگی ناظران امین بندرانزلی با هدف آشنایی بیشتر اعضا و ارتقای سطح دانش برای برنامه های پیش رو در بندرانزلی برگزار شد.

۱۲:۱۱ ب٫ظ

به گزارش پایگاه خبری افق انزلی همایش عصرانه فرهنگی ناظران امین شهرستان بندرانزلی به همت دفتر شورای نگهبان این شهرستان در محلس سالن شهید صفری مقدم نیروی دریایی برگزار شد.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات بندرانزلی در ابتدای این مراسم با ارائه مطالبی در خصوص اهداف این نوع همایش ها اظهار کرد: برگزاری عصرانه های فرهنگی برای ناظران امین یک همنشینی برای آشنایی بیشتر اعضا با یکدیگر است.

ولی علی پور با بیان اینکه انتخابات همواره یکی از حساس ترین و مهمترین رویدادهای جمهوری اسلامی است، تصریح کرد: همایش مذکور علاوه بر آشنایی اعضا با یکدیگر سطح دانش و آگاهی آنان را ارتقاء می بخشد.

امام جمعه انزلی نیز به عنوان سخنران ویژه در این مراسم با اشاره به اهمیت توجه به لقای الهی اظهار کرد: انسان چه بخواهد چه نخواهد در مسیر لقای الهی است اما علمای دین می فرمایند بعضی  این مسیر را به اختیار طی می کنند و بعضی با اجبار، اما همه باید این مسیر را طی کنند.

 

حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالجواد شمس الدین گفت: ما در این مسیر باید خودمان را بشناسیم و این خودشناسی به عنوان یک نکته مهم می تواند مبنای همه زمینه های معرفتی انسان باشد چرا که انسان از خودشناسی به خداشناسی می رسد.

 

وی با اشاره به اهمیت خودشناسی افزود: قرآن کریم می‌فرماید همه شما یک مسافر در سیر الی الله هستید و این سیر بسیار مهم است و اگر همه تلاشمان را برای همین مسیر بگذاریم همه نقایصمان اصلاح می شود.

 

امام جمعه انزلی با بیان اینکه آیه آخر سوره کهف چند دستور را برای رسیدن به لقای الهی مطرح کرده است، گفت: با توجه به آیه آخر سوره کهف انسان باید به عنوان اولین قدم در این مسیر تلاش کند. نمی شود نشست یک گوشه ای و گفت من دوست دارم به لقای خدا برسم، باید به دستورات خداوند عمل کرد و با حرف و آرزو درست نمی شود.

وی خاطرنشان کرد: در مرحله دوم باید عملمان صالح باشد، گاهی اوقات کار می کنیم اما برای این است که چوب لای چرخ دیگران بگذاریم و تلاشمان در جهت منفی است.تلاش ما باید با قید صالح، مثبت و سازنده بودن برای اسلام و مسلمین باشد.

 

شمس الدین افزود: در مرحله سوم در عمل ما شرک و غیر از خدا نباید باشد، یعنی نباید در اطاعت خدا شرک داشته باشیم، یعنی من نماز میخوانم برای خدا هم می خوانم ریا هم ندارم، اما وقتی از نماز خارج شدم و بعد به ورطه گناه افتادم این اطاعت نفس و اطاعت شیطان است.

 

امام جمعه انزلی با بیان اینکه ایت نوع شرک ممکن از در وجود بسیاری از افراد جامعه وجود داشته باشد، گفت: کسی به لقای خدا می رسد که هیچکس را در هیچ عملی شریک خدا قرار ندهد، گیر کار ما همینجاست.

 

وی با تاکید بر اینکه باید به آیه آخر سوره کهف به عنوان یک هشدار توجه کنیم، تصریح کرد: باید همواره در اطاعت از دستورات الهی آماده باشیم، کسانی باید در مجموعه های نظارتی وارد شوند که هیچ شرکی در دلشان راه ندهند.

 

شمس الدین با اشاره به اینکه در بسیاری مسایل سیاسی اجتماعی فرهنگی و … اشکالاتی به وجود می آید اما دلیلش را نمی دانیم، گفت: دلیل بسیاری از این مشکلات همین شرک است و  این یک اصل اساسی در زندگی ما در جامعه ما و در امت اسلامی باید باشد چرا که در چنین مجموعه هایی یک خطای من و شما تنها یک خطای فردی نیست و یک خطای یک نظام اسلامی خواهد بود.

 

گفتنی است که در این مراسم تعدادی از اعضای شورای نگهبان به ارائه دلنوشته، دکلمه خوانی و شعر خوانی پرداختند و همچنین ذاکر اهل بیت حسین زمردی دقایقی را به ذکر مصیبت اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و ارائه اشعاری در خصوص شهید محسن حججی پرداخت.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *