Search

اتحاد بین شیعه و سنی در گیلان مثال زدنی است

۹:۲۴ ق٫ظ

دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی افزود :عمده مطالبات مردم اهل تسنن همانند بیشتر مردم ایجاد اشتغال وخدمات عمومی بود که دولت نیز بنا دارد برای همه کشور حل کند

دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی در پایان سفر دو روزه خود به گیلان گفت : اتحاد مثال زدنی بین شیعه وسنی در این استان  میتواند برای منطقه الگو باشد.

 حجت اسلام والمسلمین یونسی با اشاره به دیدارهای عمومی و خصوصی خود با نخبگان اهل سنت گفت : براساس ارزیابی های انجام شده در پیش از سفر به گیلان  و همچنین اظهاراتی که در این دیدارها انجام شد اتحاد بین شیعه وسنی در گیلان مثال زدنی است واین موضوع میتواند برای منطقه الگو باشد.

وی با بیان اینکه باید با هوشیاری تلاش کنیم مانع نفوذ افراد در بین صفوف متحد مردم شویم گفت :مطلقا در زندگی اهل تسن وتشیع درغرب گیلان هیچ تمایز واختلافی وجود ندارد و مردم در آرامش و رفاقت بایکدیگر زندگی میکنند.
حجت اسلام والمسلمین یونسی با بیان اینکه هیچ عاملی همچون وحدت در امنیت ملی وامنیت منطقه ای موثر نیست گفت :براساس تاکیدات امام راحل و رهبر معظم انقلاب افراطیونی که دعوت به گروههای تکفیری می کنند و گروهایی از شیعیان که به اهل سنت بی احترامی میکنند هر دو گروه ضد امنیت هستند و در حقیقت کسانی هستند که امنیت ملی ما را تهدید می کنند.

وی خاطرنشان کرد :آنچه که در عراق و سوریه اتفاق افتاده است نیز نتیجه افراط گروه های شیعی وسنی است که به شدت از سوی رهبر معظم انقلاب ،علمای شیعه و سنی به شدت مرود است.

دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی در پایان خاطرنشان کرد :تاکید من به مسولان محلی روحانیون ومقامات امنیتی وانتظامی این است که عناصری که مردم را تحریک و به مقدسات اهانت میکنند را شناسایی و به مقامات قضایی معرفی کنند
رضا اکبری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *