Search

بازنشستگان برای تامین هزینه های زندگی خود چالش های بسیاری دارند

یک کارشناس مسائل اقتصادی با اشاره به مشکلات اقتصادی بازنشستگان کشور اظهار کرد: متعادل سازی حقوق بازنشستگان با هزینه‌های جاری زندگی، یکی از مهمترین درخواست‌های افراد بازنشسته در کشور است.

۱۰:۰۵ ب٫ظ

به گزارش پایگاه خبری افق انزلی در شرایط فعلی اقتصادی کشور جوانهای بسیاری به دلیل بیکاری توان ازدواج و تشکیل زندگی را ندارند اما به جز جوانان بازنشستگان هم این روزها به دلیل مشکلات اقتصادی مجبور به انجام کارها و فعالیتهای پاره وقت هستند.

بازنشستگان بعد از سی سال کار و فعالیت در ادارات و مشاغل مختلف کشور با پاداشی اندک مواجه می شوند که به هیچ وجه جبران سالها زحمات آنها نیست و این موضوع نقش بسیاری در برهم زدن آرامش و استراحت پس از بازنشستگی آنها دارد.

یک کارشناس مسائل اقتصادی در همین زمینه در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری افق انزلی با بیان این‌که زندگی افراد بازنشسته بسیار سنگین‌تر و پر رفت و آمدتر از گذشته آنهاست، اطهار کرد: متأسفانه افزایش حقوق بازنشستگان منطقی و به روز نبوده که باید به هر نحوی اصلاح شود.

یعقوب صیاد با اشاره به میزان تعیین شده خط فقر، گفت: متعادل سازی حقوق بازنشستگان با هزینه‌های جاری زندگی، یکی از مهمترین درخواست‌های افراد بازنشسته در کشور است.

وی دغدغه‌های ناشی از اجاره منزل، تأمین دارو و درمان را از دیگر مشکلات افراد بازنشسته دانست و بیان کرد: مسئولان و دست‌اندرکاران می‌توانند با تدوین برنامه‌ریزی منسجم و کارآمد علاوه بر استفاده از تجارت و ظرفیت بازنشستگان، برای توسعه کشور راهکاری منطقی بردارند.

صیاد با اشاره به جایگاه و اهمیت احترام به بازنشتگان گفت: بازنشستگان افرادی هستند که گرانبها‌ترین روز‌های خود را وقف خدمت به مردم کرده و در سخت‌ترین شرایط و با امکانات محدود همواره صادقانه در راه توسعه و خدمت به سازمان و میهن اسلامی گام نهاده اند.

این کارشناس مسائل اقتصادی افزود: با وجود آنکه، در اکثر کشورهای جهان افراد بازنشسته، دوران بازنشستگی خود را به دور از نگرانی برای تأمین معاش سپری کرده و به عنوان «شهروندان ممتاز جامعه» از منزلت اجتماعی خاصی برخوردارند، در ایران، دوران بازنشستگی به گونه‌ای است که به دلیل مشکلات معیشتی و هزینه‌های بالا، به دشوارترین دوران زندگی اغلب مردم تبدیل شده است.

وی تصریح کرد: بزرگترین خدمت و تکریم دولت نسبت به بازنشستگان حل کردن مشکلات معیشتی آنها و ایجاد یک آسایش و آرامش خانوادگی است.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *