Search

شهر توریستی انزلی و ناهنجاری های ایجاد شده از سوی مسافران

حضور گسترده مسافران در هر شهری نکات مثبتی را نیز با خود به همراه دارد اما در بندرانزلی شاهد ناهنجاری های بسیاری هستیم که از سوی مسافران ایجاد شده اند.

۷:۳۳ ق٫ظ

به گزارش پایگاه خبری افق انزلی شهرستان ساحلی بندرانزلی یکی از بزرگترین مجموعه های هتلینگ کشور را در اختیار دارد و وسعت این مجموعه به اندازه ای است که اگر تمامی مسافران این شهر بخواهند شب را در هتل، مسافرخانه و یا مسافرکاشانه سپری کنند بازهم جای خالی برای مسافران بیشتر وجود خواهد داشت.

اینکه ظرفیت عظیم مجموعه هتلینگ در بندرانزلی استفاده های فراوانی دارد در خبرهای پیشین مورد بحث جدی قرار گرفته است و در آینده نیز به آن خواهیم پرداخت اما موضوع مورد بحث ما این است که چرا در چنین شهری و با وجود زمین اختصاصی برای کمپینگ اجازه داده می شود که مسافران در نقاط مختلف شهر چادر بزنند و سیمای شهری را خراب کنند.

البته در بسیاری از مواقع مسافران فرهنگ حضور در یک شهر  توریستی را ندارند با حرکاتی عجیب و غریب مانند طناب زدن و رخت پهن کردن (حتی لباس زیر) بر روی درختهای پارکهای شهرستان، آسیب زدن به فضای سبز، لباس شستن در سرویس های بهداشتی، آسیب زدن به مبلمان شهری و … در موجبات ناخرسندی شهروندان را فراهم میسازند.

یکی از این موارد عجیب و غریب از حضور مسافران در بندرانزلی  این بود که پس از شنا در ساحل به پارک ساحلی پاسداران آمده از شلنگ های آبیاری فضای سبز برای استحمام استفاده کردند و البته با تذکر خبرنگار افق انزلی نیز مواجه شدند و به کار خود پایان دادند.

همانطور که گفته شد شهر ساحلی انزلی مجموعه هتلینگ بزرگی را در اختیار دارد و به نظر می رسد باید شرایط و قانونی به وجود بیاید که از چادر زدن مسافران در فضای سبز این شهرستان جلوگیری شود و با کسانی که به سیمای شهری آسیب میزنند به طور جدی برخورد شود چرا که ما باید به عنوان یک شهروند بومی بر روی مسافران تاثیرگذار باشیم نه اینکه آنها با فرهنگ وارداتی و ناهنجار خود وجهه اجتماعی این شهرستان را مورد هدف قرار دهند.

تعدادی از شهروندان بندرانزلی عکسهایی را از فعالیتهای عجیب و غریب مسافران در این شهرستان برای ما ارسال کرده اند که شاید در هیچ کجای دنیا چنین اتفاقاتی روی ندهد.

 
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *