Search

اظهارات دردسر ساز آقای بازیگر در تلویزیون/رسانه ملی چه فرهنگی را برای نسل جوان تبلیغ می کند؟

اظهارات عاشقانه محسن افشانی در شبکه نسیم و برنامه دلویزیون حاشیه هایی را برای او در فضای مجازی ایجاد کرده است.

۷:۳۰ ق٫ظ

به گزارش پایگاه خبری افق انزلی؛ مدتی است که حضور سلبریتی ها و چهره های مشهور کشور در برنامه های اجتماعی تلویزیون نسبت به گذشته افزایش چشمگیری داشته است. این نوع برنامه ها به دلیل سبک خاص و جذاب خود همواره مخاطبان بسیاری را به خود جذب می کنند که عموما با حاشیه هایی نیز همراه می شوند.

پرسیدن سوالات خصوصی از سلبریتی ها و چهره های مشهور موضوعی است که در برنامه های اجتماعی تلویزیون به یک موضوع عادی مبدل شده است. این پرسشها یا بدون هیچگونه حاشیه ای پاسخ داده می شوند و یا با یک پاسخ نسنجیده و پر حاشیه تا مدتها فضای مجازی و افکار عمومی را درگیر خود می کنند.

تازه ترین حاشیه این روزهای فضای مجازی مربوط به محسن افشانی بازیگر سینما و تلویزیون است. مجری برنامه از این بازیگر در سوالاتی در خصوص اینکه چرا ازدواج نمیکند پرسید که به شرح ذیل است:

((محسن چرا ازدواج نمیکنی؟ تو ۲۸ سال داری و نزدیک به ۲۹ هستی چرا ازدواج نمیکنی؟آیا عشق را تا به حال تجربه کرده ای؟که در پاسخ محسن افشانی گفت بله و اشک هایش جاری شد. در پی احساساتی شدن محسن افشانی در برنامه، از مجری خواست برنامه را قطع کنند که به علت دگرگونی حال محسن افشانی مجری درخواست پخش میان برنامه را داد. بعد از یک رفت و برگشت حال محسن افشانی بهتر شد و خاطره ای از ترانه مادری برای تماشاگران تعریف کرد و از آقای سهیلی زاده برای نقشی که در موفقیت هایش داشت تشکر کرد.

اما پس از این اظهارات شاهد حاشیه هایی برای محسن افشانی بودیم. پس از پخش برنامه دختری به نام نلی والنتینو که قبلا هم عکس نلی والنتینو و محسن افشانی در شبکه های مجازی پخش شده بود با انتشار ویدیویی اعلام داشت من همان فردی هستم که آقای بازیگر در برنامه زنده برایش اشک ریخت و قسمت نبود که ما با هم ازدواج کنیم.))

رسانه ملی این قدرت را دارد که یک موضوع بی ارزش را به موضوعی با ارزش تبدیل کند و یا بر عکس این کار را نیز انجام دهد که در بسیاری از مواقع در اولیتهای سیاسی، فرهنگی و اجتماعی شاهد چنین اتفاقی هستیم.

این اولین بار نیست که اظهاراتی غیر فیلتر شده را در رسانه ملی شاهد هستیم. حضرت امام خمینی (ره) صدا و سیما را دانشگاه می دانستند. اما این روزها رسانه ملی به فضایی برای پرداختن به زندگی هنرمندانی مبدل شده است سبک زندگی و طبقه اجتماعی آنها چه از نظر مادی و چه از نظر فرهنگی با توده های جامعه فرسنگ ها فاصله دارد.

اینکه در ماجرای محسن افشانی حق با چه کسی است و چه کسی مقصر است مورد بحث نیست. اما اینکه رسانه ملی چه موضوعی را تبلیغ می کند و اساسا چه مقدار برای رسالت خود که دانشگاه بودن است تلاش می کند باید مورد نقد و بررسی قرار بگیرد.

برنامه های اجتماعی تلویزیون نکاتمثبت بسیاری دارند اما باید تدبیری اندیشده شود تا نکات منفی این نوع برنامه ها از نکات مثبتشان پیشی نگیرد. رسانه ملی این روزها به تنها چیزی که شباهت ندارد همان مفهوم دانشگاه است.

 
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *