Search

مجلس باید از آخوندی در رابطه با واژگونی اتوبوس دختران هرمزگانی پاسخ بخواهد

مجلس شورای اسلامی که عباس آخوندی را به عنوان وزیر راه و شهرسازی تایید کرده است باید در رابطه با جان باختن دختران هرمزگانی از او پاسخ بخواهد و در صورت عدم دریافت پاسخ مشخص در راستای استیضاح اقدام نماید.

۸:۲۲ ب٫ظ

به  گزارش پایگاه خبری افق انزلی برخورد دو رام قطار مسافربری تبریز-مشهد به شماره ۴۸۰ و سمنان-مشهد به شماره ۳۹۴  و جانباختن تعداد زیادی از هموطنان در پاییز سال ۹۵ یکی از تلخ ترین رویدادهایی بود که ۱۰۳ مصدوم و ۴۵ کشته بر جای گذاشت و ملت ایران را عزادار کرد.

مدیرعامل راه آهن در همان زمان به صورت غیر مستقیم به دخالت اشتباهات انسانی در این حادثه اشاره می کند و می گوید: قطار مشهد تبریز به دلیل سرمای هوا و یخ‌زدگی سیستم ترمز در فاصله پنج کیلومتری سمنان متوقف می‌شود و مورد را به سیستم «سی تی سی» شاهرود به ‌عنوان مرکز کنترل اطلاع می‌دهد و به کل سیستم توقف قطار اطلاع داده و چراغ برای تردد قطارها در مسیر قرمز شده و در همین زمان قطار مشهد سمنان نیز در مسیر متوقف می‌شود.

وی افزود: متأسفانه در این زمان به دلیل تغییر شیفت مسئول کنترل فرد جایگزین از سابقه قرمز شدن چراغ بی‌اطلاع بوده و وقتی رئیس قطار مشهد سمنان مجدداً کسب تکلیف می‌کند به وی گفته می‌شود که مسیر باز است و مشکلی نیست شاید چراغ به دلیل برودت هوا قرمز مانده است لذا به وی تلگراف می‌شود که حرکت کند.

اما پس از گذشت کمتر از یک سال از این حادثه باری دیگر شاهد حادثه ای مرگبار بودیم، حادثه ای که اینبار ۱۲ تن از دختران دانش آموز کشورمان را به کام مرگ فرو برد و ۳۳ زخمی بر جای گذاشت.

قطعا دو وزارت خانه آموزش و پرورش و وزارت خانه راه و شهر سازی دو نهادی هستند که باید در این زمینه پاسخگو باشند و دلایل وقوع این اتفاق را با جزئیات و به صورت شفاف برای مردم شرح دهند. البته وزیر آموزش و پرورش از همان ابتدا وارد عمل شد و به عیادت دانش آموزان و خانواده های حادثه دیده رفت اما مردم دوست ندارند جملاتی مانند ” جای نگرانی نیست، مسافران بیمه بودند” را از وزیر راه و شهر سازی بشنوند چرا که چنین جملاتی بیشتر داغ دل آنها را تازه  می کند.

اکنون مجلسی که به وزرای پیشنهادی این دو وزارت خانه رای اعتماد داده است باید دو وزیر آموزش و پرورش و راه و شهرسازی را به صحن علنی بیاورد و از آنها توضیح بخواهد و در  صورت عدم دریافت پاسخ مشخص و قانع کننده آنها را استیضاح نماید.

در این اتفاق ناگوار دولت، مجلس و وزارت راه و شهر سازی باید پاسخگو باشند، دولت برای چرایی معرفی وزیری که در چهار سال گذشته نتوانسته عمل کرد  قابل قبولی داشته باشد، وزیر راه و شهرسازی برای چرایی تکرار حوادثی ناگوار و در خطر بودن جان هم وطنان، و مجلس برای چرایی رای اعتماد دادن به وزیری که کارنامه خوبی را از خود به جای نگذاشته بود باید واضح و شفاف به مردم پاسخ بدهند.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *