Search

هیچ ابزار رسانه‌ای در اتاق خواب کودکان قرار نگیرد

مسئول سازمان فضای مجازی سراج استان گیلان با بیان اینکه از مهم‌ترین مسائل در زمینه استفاده از ابزارهای فضای مجازی موضوع مکان استفاده از فضای مجازی است، تاکید کرد: هیچ ابزار رسانه‌ای در اتاق خواب کودکان قرار نگیرد.

۷:۳۱ ق٫ظ

به گزارش پایگاه خبری افق انزلی سجاد ستوده در گفت‌و‌گو با  تسنیم، با اشاره با اهمیت مدیریت فضای مجازی در خانواده اظهار داشت: از مهم‌ترین مسائل در زمینه استفاده از ابزارهای فضای مجازی موضوع مکان استفاده از فضای مجازی است.

مسئول سازمان فضای مجازی سراج استان گیلان گفت: اگر نکات مهم در زمینه مکان استفاده از فضای مجازی در خانواده‌ها رعایت شود بسیاری از آسیب‌هایی که فرزندان را در فضای مجازی تهدید می‌کند کاهش می‌یابد.

وی با بیان نکات آموزشی در هنگام استفاده از فضای مجازی در خانواده افزود: هیچ رسانه‌ای اعم از رایانه، تبلت، موبایل و حتی تلویزیون نباید در اتاق کودکان قرار بگیرد زیرا بنا بر پژوهش‌های علمی سبب اختلال در زمان خواب و فیزیولوژی بدن کودک می‌شود.

ستوده خاطرنشان کرد: در خانواده باید تلاش شود تا ابزار استفاده از فضای مجازی در مکان‌های عمومی خانه قرار بگیرد تا تمام اعضای خانواده به‌طور همزمان به آن دسترسی داشته باشند وصفحه نمایشگر نیز به‌راحتی قابل رویت باشد.

 
 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *