Search

آیا مدیران استانی دولت دوازدهم تغییر می کنند؟

به نظر می رسد موج گسترده ای از تغییر در مدیران استانی و میان رده در چند ماه آینده از سوی دولت دوازهم به وجود آید.

۷:۲۹ ق٫ظ

به گزارش پایگاه خبری افق انزلی پس از انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ وعده جوان سازی مسئولین دولتی و استفاده از وزرای زن از جمله موارد مهمی بود حسن روحانی روی آنها تاکید ویژه داشت.

هرچندن که نه کابیه جوان شد و نه از وزیران زن استفاده شد، اما می توان اینطور برداشت کرد دولت در آینده نزدیک از مدیران جوان  مدیران زن در بدنه و در سطح استانداری ها و مدیریت های میان رده استفاده خواهد کرد.

نوسازی و بهسازی ترکیب کابینه و بدنه دولت یکی از مهمترین خواسته های جریان و گروه های حامی روحانی بوده و این خواسته پیش از انتخابات نیز به شکلی جدی مورد توجه قرار گرفت. از جمله رییس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌ طلبان در همایش طرح مطالبات نسل جوان که هفته نخست اردیبهشت ماه برگزار شد، در این زمینه گفت: ما به عنوان یک مطالبه جدی باید جوانگرایی را از دولت آقای روحانی در دوره دوم بخواهیم. در شوراها هم اگر جوانان شایسته‌ای وارد شوند می‌توانند بعدها در مناصب بعدی خدمت کنند و قطعا این نگاه را با توجه به تخصص افراد دنبال خواهیم کرد.

مطالبه سر سختانه کسانی که در انتخابات ریاست جمهوری از روحانی حمایت کردند بیانگر این است که دولت با وجود اینکه در انتخاب وزرا به خواسته آنها وقعی ننهاد اما ممکن است برای انتخاب مدیران استانی و میان رده به خواسته آنان تن دهد و شاید تغییراتی گسترده در این زمینه انجام شود.

با توجه به رای بالای دولت تدبیر و امید در استان گیلان و نارضایاتی مردم گیلان در بسیاری از پروژه های مهم عمرانی، اقتصادی، فرهنگی و … این تغییرات نیز در استان گیلان هم انجام شود.

تغییر در کلیت مدیران کشور موضوعی است که بارها مقامات ارشد دولتی پس از انتخابات بر آن تاکید داشته اند به نظر میرسد تا چند ماه آینده شاهد موج گسترده تغییر در مدیران استانی باشیم.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *