Search

دریای کاسپین جسمش زخمی و روحش آزرده است

فرماندار بندر انزلی گفت: دریای کاسپین جسمش زخمی و روحش آزرده است که همه باهم باید به کمک دریای کاسپین بشتابیم.

۷:۳۰ ق٫ظ

به گزارش پایگاه خبری افق انزلی میرشمس مومنی زاده اظهار کرد: دغدغه های بزرگان و مردم برای دریای کاسپین و تالاب انزلی ارزشمند است و باید با ارتباط بین دانشگاه و حوزه اجرایی برای رفع معضل آلودگی ها چاره اندیشی شود.

فرماندار بندر انزلی با اشاره به برگزاری نشست های مهم اخیر در خصوص دریای کاسپین و تالاب انزلی در این شهرستان گفت: دولت و مسئولان به رفع مشکلات پیشروی دریای کاسپین توجه ویژه ای دارند.

وی ادامه داد: در همین راستا همایش بزرگی در ماه های اخیر در شهرستان برگزار شد که مسئولین شهرستانی، استانی، کشوری و سفیران ۵ کشور حاشیه خزر حضور داشتند و در روز اول این همایش به بازدید از تالاب و دریا و در روز بعد به تحلیل، شناسایی و بررسی موضوعات آلاینده ها پرداختند . 

مومنی زاده افزود ‌‌:خوشبختانه در شمال کشور موهبت های الهی بسیاری شامل حال مردم شده است که از جمله این موهبت های الهی جنگل ها مراتع،رودخانه تالاب و دریا را می توان نام برد که از ظرفیت های گردشگری بسیاری برخوردار است.

فرماندار شهرستان بندر انزلی تصریح کرد:دریای خزر متاسفانه در معرض خطر زیست محیطی قرار دارد، هم از ناحیه این شهرستان و شهرستان های دیگر به طوریکه متاسفانه رودخانه های منتهی به تالاب انزلی که به دریا میرسند آلوده است.

وی افزود :دریای کاسپین جسمش زخمی و روحش آزرده است که همه باهم باید به کمک دریای کاسپین بشتابیم و اعلام آمادگی می کنیم تا با تمام توان پشتیبانی کنیم که سرمایه ارزشمند دریای خزر را هم برای خودمان هم نسل های آینده حفظ کنیم.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *