Search

تاکید اعضای شورای فرهنگی بر نظم در ماه محرم / طرح برپایی تجمع عزاداران حسینی در انزلی بررسی شد

۹:۵۹ ب٫ظ

به گزارش پایگاه خبری افق انزلی ، جلسه شورای فرهنگی بندرانزلی با حضور مسوولین و فعالان فرهنگی پیرامون چگونگی عذاداری در ایام محرم در دفتر امام جمعه بندرانزلی برگزار شد .

در ابتدای جلسه حاج حسن دقیق روحی از فعالان فرهنگی بندرانزلی با اشاره به جملاتی از مقام معظم رهبری در رابطه اهمیت عزاداری به شیوه درست بیان کرد : ۲۴ مهرماه همایشی برای هیئتهای مذهبی برگزار می شود که ما باید با برنامه ریزی درست برای آنها ببینیم که چه کاری قرار است انجام دهیم .

وی در ادامه افزود : ما در شورای هیئتهای مذهبی شهرستان طرح تجمع عزاداران حسینی در روز سوم امام حسین (ع) را مورد بررسی قرار دادیم تا برای اولین بار بتوانیم تمام عزاداران حسینی را در یک روز و یک مکان به یک شیوه واحد و متحدالشکل گرد هم آوریم . اگر امسال اینکار را انجام ندهیم سال بعد همه زیر سوال خواهیم رفت .

حسن دقیق روحی با بیان اینکه تعامل دستگاه ها و ادارات از جمله نیروی انتظامی و شهرداری برای پیشبرد بهتر اهداف و فعالیتها لازم است افزود : از عزیزان شهرداری استدعا دارم پرده های با تمثال اهل بیت (ع) در خیابان ها نصب نشود و جلوی آنها گرفته شود . همچنین نیروی انتظامی هم با ایجاد همکاری فضایی را بوجود آورد تا در شیوه برگزاری و ساعت برنامه هیئتها نظم خاصی حاکم شود .

حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالجواد شمس الدین امام جمعه بندرانزلی پس از با اهمیت شمردن نظم و برنامه مدون داشتن بیان کرد : ما در ابتدا باید یک راهکار و ضوابطی داشته باشیم تا همه دستگاه ها الزاماتی برای اجرای وظایف خود داشته باشند و سپس در بخش دسته جات عذاداری و حواشی آن به مباحثه بپردازیم .

وی افزود : فرم تعهد نامه ای که قرار است به هیئتها داده شود طرح بسیار خوبی است اما برای ضمانت اجرای بهتر و کارایی بیشتر لازم است تمامی دستگاه ها با یکدیگر تعامل داشته باشند و نیروی انتظامی ، سازمان تبلیغات ، فرمانداری و شورای هیئتهای مذهبی این فرم را ممهور کرده و یک نسخه را نزد خود نگه دارند ، اینگونه فرد متخطی متوجه می شود و که با چند دستگاه و اداره طرف است .

سرهنگ هرمز عشقی فرماندهی انتظامی بندرانزلی با اشاره به اهمیت ابلاغ برنامه ها به پلیس گفت : برنامه و بخشنامه ها پس از بررسی و تصویب باید به پلیس ابلاغ شود تا پلیس بداند در روزهای عزاداری حضرت سید ااشهدا (ع) ماموریتش چیست و الا ما در ایام محرم در طول شبانه روز مشغول فعالیت هستیم . پلیس انزلی آمادگی کامل را دارد تا در تمامی شرایط کمک حال مردم باشد .

لازم به ذکر است که بررسی چگونگی برگزاری تجمع عذاداران حسینی در سوم امام حسین (ع) به جلسات بعدی موکول شد .
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *