Search

برنامه ای از زبان مردم/ چرا ماه عسل موفق است؟

شبكه سوم سيما، چندين سال است كه برنامه ماه عسل را پخش مي‌كند، برنامه اي كه با موضوع هاي خاص و ناب مخاطبان را به ميخكوب صفحه جادويي مي كند و باعث مي شود تا زمان افطار شبكه را عوض نكنند و پيگير اين برنامه باشند.

۷:۲۵ ق٫ظ

افق انزلی/  شاید رسم ۱۰ ساله رسانه ملی باشد، که برنامه های مناسبتی را برای افطار مخاطبان تدارک می بیند.

شبکه های مختلف از دو یا سه ماه قبل برنامه های مناسبتی خود را تدارک میبینند، مجری هادرا مشخص می کنند و بعد به سراغ مهمانان می روند که اکثر این مهمانان هنرمندان و چهره های شناخته شده هستند.

اما شبکه سوم سیما، چندین سال است که برنامه ماه عسل را پخش می کند، برنامه ای که با موضوع های خاص و ناب مخاطبان را به میخکوب صفحه جادویی می کند و باعث می شود تا زمان افطار شبکه را عوض نکنند و پیگیر این برنامه باشند.

شاید یکی از دلایل موفقیت برنامه ماه عسل این است، که درد مردم را به خوبی منعکس می کند؛ از جنس خود مردم است.

در برنامه امسال ماه عسل، احسان علیخانی به موضوع طلاق پرداخت ، موضوعی که این روزها مبتلا به همه خانواده ها است، علیخانی با دعوت از چند خانواده که این مشکل را داشتند ، به ساده ترین شکل و با زبانی ساده معظلات طلاق را عنوان کرد.

ماه عسل مشکلات و معظلاتی را میبیند که برای همه عادی شده است و همین عادی شدن باعث می شود که به چشم نیاید، اما با طرح موضوع در این برنامه باعث دیده شدن و دوباره مطرح شدنش در جامعه می شود.

مهمانان علیخانی فقط مردم عادی نیستند، هنرمند، ورزشکار و .. کسانی هستند که به این برنامه می آیند و از زندگی شان می گویند، زندگی که روایتش مطمئنا آوردی برای مخاطب دارد.

امسال احسان علیخانی کار ویژه ای را که سال گذشته در طرح محسنین انجام داد برای زندانیان انجام داد؛ جمع شدن حدود ١٧ میلیارد تومان پول نشان دهنده این است، مردم این برنامه را پسندیده اند و اعتماد کردند.

ماه عسل موفق است، چون با زبان مردم و بدون تکلف با مردم حرف می زند، مردم وقتی میبینند، دردهایشان و حرف هایشان در برنامه ای بیان می شود، مطمئنا اقبال نشان می دهند و استقبال از طرح محسنین و آزادی زندانیان، نمونه اعتماد مردم به یک برنامه تلویزیونی است.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *