Search
امام جمعه انزلی؛

امروز ایران اسلامی بیش از هر زمان دیگری نیازمند وحدت و انسجام است

حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالجواد شمس الدین گفت: امروز دشمنان اایران اسلامی در تلاش برای ایجاد دو قطبی و دو دستگی بین مردم هستند فلذا ایران اسلامی بیش از گذشته نیازمند وحدت و انسجام است.

۹:۳۳ ق٫ظ

به گزارش پایگاه خبری افق انزلی امام جمعه انزلی در خطبه های نماز عید سعید فطر در مصلی بندرانزلی اظهار کرد: بسیار مهم است که از برداشت های معنوی ماه رمضان در روزهای دیگر سال بهره ببریم، و باید تلاش کنیم تا در ادامه سال با رعایت تقوا این معنویات را حفظ نماییم.

حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالجواد شمس الدین افزود: روز عید فطر یک اجتماع بزرگ، با شکوه و با عظمت است که نماد وحدت، همبستگی و انسجام امت مسلمان است و در این روز باید کسانی که تحت سیطره ظلم همدردی نماییم.

وی با اشاره به اهمیت افزایش و تقویت روحیه استکبار ستیزی در میان امت مسلمان پی از ماه مبارک رمضان تصریح کرد: عید فطر روزی است که باید آزادی این مسلمانان را از بند ظلم بخواهیم و دعا کنیم.

امام جمعه انزلی گفت: روز عید فطر روز مبارزه با شیطان درون و شیطان بیرون است، که همان جباران و مستکبرین عالم هستند و میخواهند انسان را از راه عبودیت و بندگی منحرف نمایند.

وی خاطرنشان کرد: روز عید فطر روزی است که مسلمان باید پس از آن در فضای استقامت و پافشاری و توجه به حدود الهی را در خود بیشتر تقویت نمایند.

شمس الدین تاکید کرد: روز عید فطر روز عدالت خواهی و مهدی یاوری است و در صدر دعاهای این روز دعای ندبه است که به ما توجه به آن حضرت را یاد آوری می کند.

 

امام جمعه انزلی با تاکید بر اهمیت حفظ اتحاد و انسجام ملی افزود: ما وظیفه داریم هرچه بیشتر وحدت را تقویت نماییم، کشور ما امروز کار های بسیاری را پیش رو دارد که با وحدت و همدلی پیش می رود.

وی گفت: آل سعود جنایت کار تازه به دوران رسیده که امروز محور شرارت شده به خودش اجازه می دهد ما را تهدید کند و منطقه ما در مشکلات خاصی قرار دارد و به همین جهت است که ما باید وحدت خود را حفظ نماییم.

 

امام جمعه انزلی خاطرنشان کرد: تاکید رهبر انقلاب اسلامی بر وحدت و جلوگیری از دو قطبی جامعه است که این موضوع برنامه دشمن هم هست چرا که دشمنان میخواهند کشور را دو دسته نمایند.

وی با تاکید بر وجود نیروی معنویت و ایمان در ملت ایران، افزود: ملت ایران با بهره های معنوی که از ماه رمضان برده اند می توانند دشمنان را از اهداف شوم خود نا امید کنند.

شمس الدین با اشاره به اتفاقات روز قدس و شعار علیه رئیس جمهور، تصریح کرد: اهانت به مسئول کشور مخصوصا در سطوح عالی کار پسندیده ای نیست و از برنامه های دشمن است، در جمهوری اسلامی باید جایگاه مسئول حفظ شود، انتقاد به جای خود انجام می شود اما انتقاد با بی حرمتی فرق دارد.

وی توهین به جایگاه مسئولین را کاری ناپسند دانست و افزود: هیچکس این کار را تایید نمی کند، نه مقام معظم رهبر و نه هیچ یک از مردم، این نوع کارها از برنامه های دشمنان است.

امام جمعه انزلی تصریح کرد: البته در طرف مقابل از مسئولین هم میخواهیم که جوری حرف بزنند و جوری رفتار کنند که در گفتمان آنها تبعیت از رهبری مشخص باشد، کنایه زدن به دستگاه های خاص کار پسندیده ای نیست، گاهی اظهاراتی که انجام می شود سطح مسئولین را تقلیل می دهد که باعث نارضایتی مردم و رهبری نیز می شود.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *