Search
در شبکه بهداشت و درمان انزلی؛

راهکارهای پیشگیری از تب کریمه کنگو در بندرانزلی بررسی شد

جلسه راهکارهای پیشگیری از تب کریمه کنگو در بندرانزلی با رویکرد آگاهی بخشی به مردم در خصوص این نوع بیماری ها در شبکه بهداشت و درمان بندرانزلی برگزار شد.

۲:۲۷ ب٫ظ

به گزارش پایگاه خبری افق انزلی در راستای آگاهی بخشی به مردم و ارائه راهکار در صورت وقوع خطرات احتمالی و  احتیاطات بهداشت حرفه ای در مورد تب کریمه کنگو جلسه برون بخشی پیشگیری از این بیماری در شبکه بهداشت ودرمان بندرانزلی برگزار شد.

در این جلسه، مسئول واحد بیماریهای شبکه بهداشت و درمان شهرستان خصوص بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو و راهها و اقدامات پیشگیری و انتقال موارد بروز و قرنطینه جهت مقابله با بیماری، مطالبی را عنوان کرد و هدف از تشکیل این جلسه را تشریح بیماری یاد شده در میان مردم به منظور جلوگیری از انتشار آن در سطح شهرستان عنوان کرد و گفت: آموزش و افزایش آگاهی عمومی جامعه باید در اولویت اقدامات قرار گیرد.

محمد رضا هادیانی با تاکید بر اهمیت افزایش آگاهی مردم در خصوص این نوع بیماری ها، افزود: برگزاری دوره‌های آموزشی نضب بنر در سطح شهر، پخش تیزر آموزشی از طریق تلویزیون شهر از ملزومات است.

در این راستا واحد بهداشت حرفه ای این شبکه با همکاری واحد پیشگیری ومبارزه در خصوص وضعیت فعلی بیماری تب کریمه کنگو در کشور و استان گیلان و همچنین بررسی اولویت های پیشگیری و هماهنگی لازم در زمینه بارزسی از دامداریها ی موجود شهرستان و آموزش گروههای هدف شامل شاغلین کارگاههای دامداری، روستائیان و قصابان و سایر افراد در معرض خطر بحث و تبادل نظر و تصمیم گیری صورت گرفت.

گفتنی است که در این جلسه مدیریت شبکه، کارشناس مبارزه با بیمارها، کارشناسان بهداشت حرفه ای، ریاست شبکه دامپزشکی، کارشناس امور دام و ترویج جهاد کشاورزی حضور داشتند.

به گزارش افق انزلی تب خون‌ریزی‌ دهنده‌ی ویروسی کریمه‌ کنگو (CCHF)، یک بیماری مشترک بین انسان و حیوانات به شمار می‌رود. این بیماری در اصل مخصوص حیوانات است؛ طیف گوناگونی از حیوانات شامل حیوانات وحشی و اهلی مثل گوسفند، بز و گربه قابلیت میزبانی ویروس تب کریمه را دارند. بیماری CCHF در بیشتر مواقع توسط کنه منتقل می‌شود که همه‌گیری بالایی هم دارد. شش ماه اول سال و در طول گرمای هوا، شرایط مناسبی برای رشد این ویروس به‌حساب می‌آید. خوشبختانه با تشخیص به‌موقع این ویروس می‌توان فرد مبتلا را به‌طور کامل درمان کرد و تمام داروهای آن در کشور موجود است.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *