Search
رعایت قانون از سوی مردم همت مسئولین را می طلبد؛

جای خالی مکانهای ویژه صرف غذا برای مسافران انزلی در ماه رمضان

نصب چادرهای ویژه صرف غذا برای مسافران بندرانزلی برای حفظ حرمت ماه مبارک رمضان در سال گذشته اقدامی تحسین برانگیز بود که در سال جاری بندرانزلی از آن بی بهره است و دیگر چنین نقاطی در مکانهای مختلف شهر وجود ندارد.

۲:۲۷ ب٫ظ

به گزارش پایگاه خبری افق انزلی، سال گذشته به مناسبت ماه مبارک رمضان در نقاط مختلف بندرانزلی چادرهایی ویژه مسافرین نصب شده بود که در صورت نیاز برای صرف غذا از این مکان ها استفاده کنند.

این اقدام شایسته نه تنها باعث حفظ حرمت ماه مبارک رمضان  می شد بلکه اقدامی مهم و تحسین برانگیز برای جلوگیری از حرمت شکنی و قانون شکنی در این ماه عزیز بود.

بندرانزلی یک شهر گردشگر پذیر است و در طول ایام سال و حتی ماه مبارک رمضان افراد زیادی به آن سفر می کنند، بنابر این باید شرایط جلوگیری از روزه خواری در انظار عمومی فراهم شود.

در سال ماه رمضان ۹۶ نه تنها این نوع چادرها در سطح شهر مشاهده نمی شوند بلکه بنرهایی که در آنها نسبت رعایت نکات قانونی ماه مبارک رمضان و جرم بودن روزه خواری اشاره شده بود نیز مشاهده نمی شود.

حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالجواد شمس الدین امام جمعه بندرانزلی در خطبه های نماز جمعه ۵ خرداد ماه سال جاری نیز این موضوعات اشاره کرده بود:

“با توجه به فرارسیدن ماه مبارک رمضان دستگاه های مسئول سعی کنند  به دلیل توریستی بودن شهر در قبال روزه خواری و حفظ حرمت ماه مبارک رمضان اقدامات لازم را انجام دهند و کسبه نیز در خصوص حفظ حرمت ماه رمضان اهتمام بیشتری داشته باشند، همه وظیفه داریم ظواهر اسلامی را رعایت کنیم.”

حضوری کوتاه در نقاط گردشگری بندرانزلی بیانگر این است که نصب این چادرها و بنرها همانند سال گذشته و بیش از هر زمان دیگری مورد نیاز است تا شاهد اعمالی خلاف قانون و خلاف شرع در انظار عمومی نباشیم.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *