Search

کاهش آمار تلفات تصادفات جاده ای در گیلان

در 2 ماه گذشته 100 نفر در این سوانح کشته شدند

۷:۲۹ ق٫ظ

به گزتارش پایگاه خبری افق انزلی مرکز گیلان رییس کارگروه اجرایی ایمنی راه های گیلان از کاهش ۱۱ و نیم درصدی تلفات تصادفات جاده ای در ۲ ماه گذشته خبر داد.
حجت شعبانپور  در سومین نشست کارگروه اجرایی ایمنی راه های استان در رشت گفت : در ماه های فروردین و اردیبهشت امسال ۱۰۰ نفر در سوانح رانندگی در گیلان جان خود را از دست دادند.
وی بر ضرورت تلاش مجدانه برای حفظ این روند کاهشی آمار تلفات تصادفات رانندگی تا پایان امسال تاکید کرد و افزود : در زمان کنونی تدابیر لازم برای تحقق این هدف مهم در قالب ساماندهی و تعامل همه دستگاه های اجرایی مرتبط اتخاذ شده است.  
معاون امور عمرانی استانداری گیلان همچنین از کاهش ۳ و ۴ دهم درصدی آمار تلفات جاده ای گیلان در سال ۹۵ خبر داد و تصریح کرد : پارسال ۶۲۸ نفر در سوانح رانندگی در گیلان جان خود را از دست دادند.
حجت شعبانپور با اشاره به اینکه ۷۰ درصد آمار تلفات تصادفات جاده ایی گیلان به تصادفات برون شهری و ۳۰ درصد  بقیه  به تصادفات درون شهری است افزود : عابران پیاده و موتورسواران بیشترین قربانیان تصادفات رانندگی اند  که آموزش همگانی در خصوص استفاده از کلاه ایمنی و رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی می تواند در این زمینه مثمر ثمر باشد.
وی همچنین از اتخاذ تدابیر لازم برای کنترل ترافیک و ایمنی عبور و مرور در محورهای مواصلاتی گیلان در تعطیلات پیش رو خبر داد و افزود : مجموعه دست اندرکاران استان برای کاهش بار ترافیک و ارایه خدمات امدادی در آمادگی کامل اند. پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *