Search

برگزاری مانور بزرگ مقابله با آلودگی نفتی و جستجو و نجات دریایی در بندر انزلی + تصاویر

مانور بزرگ امداد و نجات دریایی در بندرگاه انزلی و در حوضچه مجتمع بندرانزلی برگزار شد.

۲:۰۲ ب٫ظ

به گزارش پایگاه خبری افق انزلی مانور بزرگ مقابله با آلودگی نفتی و جستجو و نجات دریایی  در حوضچه مجتمع بندری انزلی با استفاده از ۱۴ فروند شناور، سه بالگرد و ۱۵۰ نیروی عملیاتی و اجرایی آغاز شد.

مدیر کل بنادر و دریانوردی گیلان با اشاره به اهداف برگزاری این مانور اظهار کرد: آمادگی ، واکنش و همکاری برای مقابله با الودگی نفتی در دریا و نجات جان افراد در سوانح دریایی از اهداف این مامور است .

وی میزان آمادگی تجهیزات دریایی و هوایی در منطقه، سنجش میزان توانایی و مهارت پرسنل در اجرای عملیات، کشف نقاط قوت و ضعف را از دیگر اهداف برگزاری مانور بزرگ جستجو و نجات دریایی و مقابله با آلودگی دریایی خبرداد و افزود:  این مانور در سه بخش شامل نجات جان افراد،  اطفاء حریق، کنترل و جمع اوری الودگی نفتی  اجرا می شود.

چراغی با بیان اینکه در این مانور بزرگ، کشورهای حاشیه دریای خزر همچون آذربایجان، فدراسیون روسیه، ترکمنستان و قزاقستان حضور داشته خاطرنشان کرد: سالانه چندین مانور در بنادر استان گیلان برگزار می شود که در دو سال اخیر دو مانور جستجو و نجات دریایی و مقابله با الودگی دریایی برگزار شده است.

مدیر کل بنادر و دریانوردی گیلان هدف اصلی از برگزاری این مانور را نشان دادن توان تجهیزاتی ، برنامه ریزی و عملیاتی برای تبدیل شدن به مرکز جستجو و نجات و مقابله با الودگی دریایی دانست.

 
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *