Search

اگر آزادی یواشکی در استان مشاهده شود برخورد می کنیم

۱۰:۱۰ ق٫ظ

به گزارش پایگاه خبری افق انزلی سرهنگ محمدرضا جعفری خیرخواه  در گفتگو با خبرنگار سرویس فرهنگی ۸دی نیوز، با اشاره به شعار امسال ” اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی”، اظهار کرد: در سال گذشته شاهد وقوع حماسه ای سیاسی بودیم، اما آنطور که باید حماسه اقتصادی کشور پیش نرفت، امسال باید با جهاد مدیریتی و فرهنگ سازی بهتر در جهت پیشرفت هرچه بهتر اقتصاد و فرهنگ ایران کوشا باشیم.

 

معاون فرهنگی و اجتماعی نیروی انتظامی استان گیلان با تاکید بر اینکه اقتصاد تنها در محیطی اَمن قابلیت پیشرفت و تکامل را دارد، افزود: برای پیشبرد اهداف اقتصادی باید فضای کار برای سرمایه گذاران و متولیان این امر، تو ام با امنیت و دور از تنش ها و آسیب های اقتصادی باشد. بنابر این امر پلیس همواره از سرمایه گذاری سالم حمایت همه جانبه داشته و با سرمایه گذاری ناسالم به شدت مقابله می کند.

 

وی با بیان اینکه امسال برنامه شاخص ناجا در راستای کاهش سرقت، مرزبانی و مبارزه با مفاسد اخلاقی تنظیم شده است گفت: کاهش سرقت و مرزبانی بهتر و جلوگیری از قاچاق کالا یقینا تاثیر مستقیم بر اقتصاد کشور دارد و از طرفی پیشگیری های اجتماعی و فرهنگ سازی صحیح برای تحقق موارد ذکر شده امری ضروری به حساب می آید.

 

سرهنگ خیرخواه با اشاره به اینکه مقابله با بدحجابی و پوشش نامناسب برخی افراد در سطح شهر مربوط به همه شهروندان است، افزود: با توجه به این که رعایت نکردن حجاب قانون شکنی محسوب می شود و پلیس باید برخود کند، بنابر سیاست های نیروی انتظامی این امر بیشتر از طریق تذکرهای لسانی و فرهنگ سازیِ زیر ساختی در جهت تحقق “امر به معروف و نهی از منکر” صورت می گیرد.

 

معاون فرهنگی و اجتماعی نیروی انتظامی استان گیلان، اذعان داشت: برای تشکیل پلیس جامعه محور و فعالیت موثر در جامعه، پلیس نیاز به مشارکت و همکاری با سایر ارکان های دولتی به ویژه متولیان فرهنگی دارد.

 

وی ادامه داد: برای ایجاد امنیت اخلاقی و نظامی در استان باید ۲۸ نهاد فرهنگی با یکدیگر تعامل و همکاری داشته باشند، و اگر این همکاری به صورت مطلوب نباشد هر روز شاهد مشکلات فرهنگی و اجتماعی بیشتری خواهیم بود.

 

این مسئول نظامی با اشاره به ۵ مرکز مشاوره پلیس در سطح استان، گفت: در سال گذشته بیش از ۶۷ درصد پرونده های اختلافات خانوادگی و … با مراجعه به این مراکز و اخذ مشاوره توسط پلیس ختم به صلح شده است، که این کار بار بزرگی را از دوش مراجع قضایی برمی دارد.

معاون نیروی انتظامی استان در مورد موضوع آزادی های یواشکی که در شهرهای بزرگ از جمله تهران رواج پیدا کرده است، اظهار داشت: در گیلان تا به حال مورد خاصی مشاهده نشده است، اما در صورت رصد و رویت این امر، پلیس وارد عمل شده و به شدت برخورد می کند زیرا در جمهوری اسلامی ایران به هیچ وجه نباید شاهد چنین ابتذال ها و ناهنجاریهایی باشیم.

 

وی در پایان با اشاره به این که رسانه ها وظیفه سنگینی بر عهده دارند و پل ارتباطی بین مردم و مسئولان به حساب می آیند، گفت: رسانه ها به عنوان مُبلغ امر به معروف و نهی از منکر نقش اساسی در آموزش و آگاهی مردم دارند و انتظار می رود با تعامل هرچه بیشتر با پلیس در جهت ایجاد امنیت و آرامش مردم کشور بکوشند.

 
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *