Search

از مربیان برتر قرآنی تجلیل شد

۶:۵۵ ب٫ظ


عصر امروز در مسجد حسینه کلیور از مریبان برتر قرآنی تجلیل شد که در این مجلس جمعی از مسوولین شهرستانی و حسن محمدی مدیرکل اتحادیه تشکلهای قرآنی حضور داشتند . که حسن محمدی سخنران و مهمان ویژه این مراسم بود .

به گزارش پایگاه خبری افق انزلی حسن محمدی مدیر
 کل اتحادیه تشکلهای قرآنی در جمع حافظان قاریان ،مربیان و خیرین قرآنی گفت : اولین کارکرد قرآن باید شفا باشد  تا پاکی و آلودگی ها را از فطرت بشر دور کند و سپس رحمت به واسطه این پاکی در ظرف فطرت بشر قرار گیرد .

ما معتقد هستیم کارکرد فرهنگسازی جز به دست قرآن  امکانپذیر نیست ،بخاطر شرایط منحصر به فردی که در آن هستیم و نگاه های متفاوت دولت نسبت به سالهای گذشته نتوانستیم دانشجویانمان را آنطور که باید و شاید قرآن خان کنیم . متاسفانه تعداد زیادی از دانشجویان ما با حداقل سواد قرآنی نمی توانند کلام خدا را بخوانند .

وی در پایان با بیان اینکه نقش موسسات قرآنی در فرهنگ سازی بسیار مهم و گسترده است افزود : راهی جز موسسات قرآنی مردم نهاد برای فرهنگسازی قرآنی نخواهیم داشت . مقام معظم رهبری هم اشاره داشته اند که به این موسسات توجه شود .ما در سال ۸۲ کمتر از ۱۴ موسسه مردم نهاد داشتیم امروز خدارو شکر ۲۰۰۰ موسسه مردم نهاد داریم و بنده معتقدم ساختار فرهنگی کشور را موسسات قرآنی مردم نهاد می سازند . اگر ما در این ۲۰۰۰ موسسه باهم بتوانیم در یک پروسه واحد به سمت جریان سازی حرکت کنیم حتما می توانیم حرکات گسترده ای را در سطح کشور انجام دهیم . و انشاالله بتوانیم در راستای تحقق اهداف فرهنگی و قرآنی گامهای موثری برداریم .دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *