Search

بیانیه : گرامیداشت هفته زن

۳:۳۷ ب٫ظ

این بیانیه قرار است در نماز جمعه ۵ فروردین ماه ۱۳۹۳ خوانده شود .

بسم الله الرحمن الرحیم

بیانیه بسیج کوثر خواهران شهرستان بندرانزلی به مناسبت ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها و هفته ی زن

آن هنگام که نسیم جان فزای وحی وزیدن گرفت و در زیر بارش نور ، زیباترین آهنگ هستی سروده شد ، شمیم بهشت در بیستم جمادی الثانی سال پنجم بعثت ، مکه ی مکرمه را فرا گرفت . آن خیر کثیر که هستی بخش ، تاویلش را حقیقتی دانست که مجمع خیراتی است که روز به روز سرچشمه ی دین نبوی و شجره ی ولایت و امامت بر همه بشریت و بر همه خلایق فرو  می ریزد .

امروز میلاد بانوی بزرگواری است که امام معصوم درباره ی ایشان می فرمایند : « ما حجت خدا بر مردمیم و مادرمان زهرا علیها سلام حجت خدا بر ما »

به راستی زهرا کیست که حجت خدا بر امامان معصوم خوانده شده است ؟

سال ۱۳۹۳ خورشیدی که با ایام فاطمیه آغاز شد ، سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نام گرفت ، باشد تا فرهنگ فاطمی را سرلوحه ی سبک زندگی ایرانی اسلامی خود قرار دهیم .

روز زن بهانه ایست تا مطالبات زن مسلمان را از جهانیان یادآوری کنیم تا در جهت ادای دین خود قدمی برداریم .

نام زن مسلمان چنان با عفاف و حجاب عجین گشته که گویی تفکیک این دو از هم به سان تفکیک گوشت از استخوان است . اما چگونه شده که امروزه شاهد هستیم زنان مسلمان از هویت خود فاصله می گیرند و در جهت عرضه ی خود آن چنان به دام رقابتی بی پایان برای دیده شدن گرفتار شده اند که نزدیک است وظیفه ی مادری و همسری خود را از یاد ببرند .

با نگاهی گذرا به رسانه های دشمن ، به راحتی می توان این موضوع را دریافت که اهمیت مسئله ی حجاب و عفاف در نظام مقدس جمهوری اسلامی تا بدان حد است که در افکار عمومی جهان به عنوان نماد پایبندی یا عدم پایبندی مردم به هویت دینی مطرح است و در واقع نیز این گونه است . لذا این موضوع جزء اولویت های برتر دشمن در مقابله با نظام مقدس جمهوری اسلامی است و بدین خاطر به طرق مختلف در حال ترویج بی بند و باری و لاابالی گری است .

اما آیا در میان این همه تهاجم به هویت ، حجاب و عفاف زن مسلمان ، ما توانسته ایم آنگونه که شایسته است ظاهر شویم؟ آیا در از بین بردن نگاه ابزار گرایانه به زن موفق بوده ایم ؟ یا گاهی شاهد آن هستیم که متاسفانه در نظام جمهوری اسلامی نیز ظرافت و زیبایی جنس زن در جهت تبلیغات و یا جذب تماشاگر در فیلم های سینمایی و تلویزیونی به کار گرفته می شود .

شاید در اینجا بگویید حجاب آزادی را محدود می کند ، نه ! حجاب آزادی را برای نگاه های هرزه محدود می کند نه برای وجود زن و انجام فعالیتهای سیاسی ، اجتماعی ، علمی و یا فعالیتهای مطلوب و مشروع دیگر .

در گفتمان غربی ، هرچند به ظاهر تلاش می شود تا تمام حقوق زن را در قالب شعارهایی چون تساوی زن و مرد ، منع خشونت و رفع تبعیض علیه زنان به آنها داده شود ، اما از آنجایی که در این گفتمان حقیقت وجودی خلقت زن توسط پروردگارش نادیده گرفته می شود ، دچار انحرافاتی از قبیل به رسمیت شناختن حقوق همجنس بازی و منع هرگونه جرم انگاری فحشا می باشد . ما به وضوح می بینیم استکبار با گستاخی فراوان ، چگونه بطور صریح ، خواستار آزادی همجنس بازی و به رسمیت شناختن این عمل شنیع و فجیع و مخالف با طبیعت بشر است ؛ که لازم است از همین جایگاه این قطعنامه مداخله جویانه و گستاخانه اتحادیه اروپا را محکوم نماییم.

یکی از مواردی که جامعه امروز ما به شدت به آن نیازمند است ، برنامه ریزی جهت حفظ کیان خانواده و تربیت دینی فرزندان است . الگویی بی نظیر فاطمه زهرا سلام الله علیها در زمینه تربیت فرزندان، شوهر داری و مدیریت خانواده ، حلال واقعی مشکلات موجود است . لازمست دستگاههای فرهنگی بویژه صداو سیما به شیوه های مختلف و جذاب ، متناسب با شرایط امروزین جامعه ، مردم را به این سرچشمه های کمال متصا نمایند و فرهنگ فاطمی را به مرور زمان در زندگی مردم ساری و جاری نمایند .

اما مادران ما در مقابل همه هجمه از خارج و بی مهری از داخل آنچنان آزاده اند که این کلام رهبر معظم انقلاب را درباره ی آنها به یاد می آوریم که می فرمایند :

« مجموعه ی زنان ما از همه جای دنیا بهترند . وقت کار که می رسد ، در کار سیاسی ، فرهنگی و در کار تشکیلاتی جلو هستند . وقت جهاد که می رسد فرزندان خودشان را با دست خود به جبهه می فرستند . وقت خانه داری و تربیت اولاد که می رسد ، کدبانوی خانه هستند. همه ی اینها در دنیا کمیاب است . اینها خیلی ارزش است . اینها تربیت اسلامی است . اینها همه امیدبخش است »

بنا بر آنچه گفته شد ، ما بسیجیان به عنوان بخشی تأثیرگذار از جامعه ی زنان مسلمان ، بر این باور تأکید می کنیم که ثمره ی تلخ دو گانگی بین گفتار جوامع غربی و آنچه که از تضییع حقوق زنان در آن کشورها مشاهده می شود چیزی نمی تواند باشد مگر آسیب هایی که روز به روز درخت انسانیت را سوزانده و انسان را از اصل خویش دورتر می کند . بنابراین تمامی تفکرات انحرافی درباره ی زنان را محکوم نموده ، با صدای رسا اعلام می داریم که تنها راه دفاع از حقوق زنان ، تقویت و پایبندی به اخلاق ، معنویت و کرامت الهی و انسانی زن می باشد که به شکل کامل ، در دین مبین اسلام نسبت به زن و کرامت آنان مطرح گشته است .

در عرصه خارجی حمایت کامل خود را از حرکت های اسلامی – انقلابی زنان در سراسر جهان به ویژه مبارزات جانانه ملت مسلمان فلسطین و لبنان علیه رژیم غاصب و سفاک صهیونیستی اعلام داشته و مجاهدت همه آنان را در

در عرصه خارجی حمایت کامل خود را از حرکت های اسلامی – انقلابی زنان در سراسر جهان به ویژه مبارزات جانانه ملت مسلمان فلسطین و لبنان علیه رژیم غاصب و سفاک صهیونیستی اعلام داشته و مجاهدت همه آنان را در مبارزه با ظلم و ستم ارج می نهیم .

و در آخر ، ما اعضای بسیج خواهران بندرانزلی ، ضمن تجدید میثاق با آرمان های امام راحل (ره) و شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ، آمادگی همه جانبه خود را برای خلق حماسه ای فاطمی در جامه عمل پوشاندن به فرمایشات ولی فقیه زمان حضرت امام خامنه ای و مقابله قاطع با هرگونه تهدیدات و فتنه های فرا روی انقلاب و میهن اسلامی اعلام می داریم .

من الله التوفیق

بسیج خواهران بندرانزلی 
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *