Search
ایران کشوری است که برای فرهنگ و ورزش کشتی سودمند است

جردن باروز: ترامپ مجبور نیست در ایران باشد/ برای حضور در جام جهانی در ایران برنامه دارم

جردن باروز قهرمان جهان و المپیک کشتی آزاد آمریکا گفت: ترامپ مجبور نیست در ایران باشد او این تصمیم را در دفتر کارش می‌گیرد وقتی که ما باید در مقابل ۱۳ هزار تماشاگر ایرانی حضور یابیم.

۸:۰۰ ق٫ظ

به گزارش پایگاه خبری افق انزلی و به نقل از یک سایت ورزشی آمریکا جردن باروز قهرمان چند دوره جهان و دارنده مدال طلای المپیک لندن در وزن ۷۴ کیلوگرم کشتی آزاد آمریکا با بیان این مطلب افزود: جایی به جز ایران نیست که من از مسابقه دادن در آن لذت ببرم، تماشاگران عاشق کشتی هستند و سطح برگزاری رقابت‌ها با هیچ جای دنیا قابل قیاس نیست. پس می‌توانید نگرانی من در مورد پاسخ وزارت امور خارجه ایران در جواب به ممنوعیت ورود مهاجران به آمریکا که توسط دونالد ترامپ اعلام شد را درک کنید. جایی که آن‌ها در پاسخ به آمریکا، اجازه ورود ما را به کشورشان ندهند.

وی ادامه داد: همه چیز یک شبه اتفاق افتاد، ایران کشوری است که برای فرهنگ و ورزش کشتی سودمند است و آن‌ها بهترین تماشاگران کشتی در جهان هستند.

قهرمان کشتی آزاد جهان اظهار داشت: برای حضور در جام جهانی در ایران برنامه دارم و امیدوارم بتوانم در جام جهانی حضور یابم.

وی تصریح کرد: در حال حاضر پرواز به ایران رزرو شده و پروسه صدور ویزا نیز در حال انجام است در روز دوشنبه ریچ بندر مدیر فدراسیون کشتی آمریکا نیز به ما اطمینان داد که این سفر طبق برنامه انجام خواهد شد و از سال ۱۹۹۸ تا به حال کشتی گیران آمریکا ۱۶ بار به ایران سفر کرده اند.

وی گفته است این سفر، تاریخی طولانی از همکاری ما بین ایالات متحده آمریکا و ایران در کشتی می باشد و یک روش و مثال خوبی از دیپلماسی بین مردم این دو کشور است.

باروز در مورد مسابقات جام جهانی گفت: این رقابت یکی از مهمترین مسابقات بین‌المللی است و اهمیت زیادی دارد و مشتاقانه منتظر مبارزه با بهترین تیم‌های کشتی دنیا هستیم.

وی در مورد اینکه پس از ناکامی در المپیک برزیل این اولین مسابقات رسمی است که در آن حضور خواهد داشت افزود: با توجه به فضای سیاسی به وجود آمده این موضوع می تواند یک اظطراب نیز به ما اضافه نماید اما من مطمئنم دیپلماسی همیشه برنده است.

قهرمان المپیک لندن تصریح کرد: ورزش یکی از معدود نهادهایی است که فراتر از نژاد، مذهب، فرهنگ و دولت‌هاست.

وی ادامه داد: سوال من درباره ساختن آمریکای بزرگ این است که شما چطور با مردم در اطراف خود برخورد می کنید؟! همزمان فکر می کنید، که چه می شود اگر ایرانی ها هم بخواهند تلافی کنند؟ در حالی که یک هواپیمایی ۲۵ نفره آمریکایی بخواهد در آنجا فرود بیاید. آقای ترامپ مجبور نیست که در ایران باشد. او این تصمیم را در دفتر کارش می گیرد در زمانی که ما در ورزشگاه با ۱۳ هزار تماشاگر ایرانی حضور داریم.

باروز در پایان خاطرنشان کرد: ایران می تواند بسیار دیپلماتیک و محترمانه صرف نظر از چیزی که به آن اعتقاد دارد و نظر دولت ماست، برای حضور تیم کشتی آمریکا تصمیم گیری کند و این نشان می دهد که شخصیت مهمتر از هر چیزی است.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *