Search
با توجه به پیش‌بینی بارش برف

دستگاه‌های اجرایی گیلان آماده‌باش شدند

استاندار گیلان گفت: دستگاه‌های اجرایی گیلان با توجه به پیش‌بینی بارش برف و باران در روزهای آینده در حالت آماده‌باش باشند.

۱۱:۴۱ ب٫ظ

به گزارش پایگاه خبری افق انزلی محمدعلی نجفی عصر در جلسه مدیریت بحران گیلان با اشاره به تمهیدات اندیشیده شده برای مقابله با شرایط نامساعد جوی در استان اظهار کرد: از تمام مردم انتظار داریم بیشترین صرفه‌جویی در مصرف گاز را داشته باشند.

وی به تلاش مسؤولان در ایجاد آرامش برای مردم اشاره کرد و افزود: رعایت الگوی مصرف در هر شرایطی به‌ویژه در زمان برودت و کاهش دما لازم و ضروری است.

استاندار گیلان با بیان اینکه صرفه‌جویی موجب می‌شود هموطنان ما به‌ویژه در استان مازندران با مشکل کمبود گاز مواجه نشوند، تصریح کرد: ستاد مدیریت بحران و شرکت گاز گیلان باید توجه داشته باشند گاز دستگاه‌هایی که الگوی مصرف را رعایت نمی‌کنند، قطع شود.

نجفی از تدابیر اندیشیده شده برای سوخت جایگزین نانوایی‌های دوگانه‌سوز، نیروگاه‌ها و کارخانه‌ها در گیلان خبر داد و بیان کرد: در صورت نیاز به قطع گاز دستگاه‌های اجرایی، این مرتبه از استانداری گیلان آغاز می‌شود.

وی به ذخیره‌سازی ارزاق و مایحتاج عمومی به‌ویژه کالای اساسی به اندازه کافی در گیلان اشاره کرد و گفت: نیروهای امدادی، راهداری و پلیس راه در جاده‌های مواصلاتی به‌ویژه مناطق برف‌گیر حضور موثر و قوی دارند.

استاندار گیلان با تأکید بر حضور انجمن اولیا و مدیران مدارس برای برف‌روبی واحدهای آموزشی، خاطرنشان کرد: در مورد نفت سفید و گازوئیل مشکلی نداریم اما نیاز است تمهیدات لازم اندیشیده شود./فارس
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *