Search
پیش بازی ملوان و سپید رود:

دربی گیلان فرصتی بزرگ برای پرواز قوهای سپید به سوی ثبات

تبم فوتبال ملوان بندرانزلی در صورت پیروزی مقابل سپید رود رشت فاصله خود را با تیمهای دیگر بیشتر می کند اما سپید رود رشت تا کنون هیچ دیداری را در خانه واگذار نکرده است.

۲:۱۸ ب٫ظ

به گزارش پایگاه خبری افق انزلی تیمهای فوتبال سپید رود رشت و ملوان بندرانزلی در چارچوب هفته بیست و یکم لیگ دسته اول فوتبال کشور “جام آزادگان” در ورزشگاه عضدی رشت به مصاف یکدیگر می روند.

این دیدار حساس ترین و مهم ترین دیدار هفته بیست و یکم لیگ دسته اول است، تیم های انزلی و رشت رده های اول و دوم جدول را به خود اختصاص داده اند و این دیدار جنگ بالا نشینان جدول برای فاصله گرفتن از رقیبان است.

نبرد تیمهای سرخ و سپید شمال کشور در مستطیل سبز تنها به دلیل بالا نشین بودن آنها اهمیت ندارد بلکه به دلیل تقابل تاریخی این دو شهر در عرصه فوتبال این مسابقه برای مردم شمال کشور از اهمیتی دو چندان برخوردار است و هوادران دو تیم این دیدار را “گیل کلاسیک” یا “ال گیلانیو” می نامند.

 تیم سپیدرود رشت که دروازه بان سابق پگاه گیلان را روی نیمکت خود به عنوان سرمربی دارد، بیشتر از هر تیم دیگری در این فصل رقابت‌ها در صدر جدول قرار داشته است. نکته منفی در مورد شاگردان علی نظرمحمدی این است که آنها در پنج دیدار آخر خود تنها یک بازی را پیروز از میدان خارج شده اند.البته این تیم بخاطر حواشی چند هفته اخیرش بر سر مسائل مالی و مالکیتی از رقیب دیرینه خود عقب افتاد و در دو هفته گذشته صدر جدول را به رقیب خود یعنی ملوان واگذار کرده است. هر چند آنها یک بازی کمتر نسبت به ملوان دارند ولی با توجه به اختلاف چهار امتیازی با ملوان حتما باید در این دیدار پیروز شوند تا بتوانند با برد بازی معوقه مقابل فجرسپاسی به صدر جدول بازگردند.

ملوانان هم که سرمربی سابق تیم ملی را روی نیمکت خود دارند، از ابتدای این فصل روند رو به رشدی را پیش گرفتند و خود را به صدر جدول نزدیک کردند تا اینکه با لغزش سپیدرود به صدر جدول رسیدند. شاگردان مایلی کهن بر خلاف سپیدرود در پنج بازی آخرشان نتایج خوبی کسب کرده‌اند و سه پیروزی، یک تساوی و یک شکست حاصل کارشان در این دیدارها بوده است.

ملوان ۳۹ امتیازی صدرنشین است و اگر در این بازی پیروز شود در آن‌صورت فرار بزرگی را برای صعود به لیگ برتر انجام داده است. ملوان در صورت برد ۴۲ امتیازی خواهد شد و ۷ امتیاز بیشتر از سپیدرود خواهد داشت. سپیدرود هم اگر برنده شود اگرچه به صدر جدول نمی‌رسد اما در فاصله یک امتیازی ملوان قرار می‌گیرد. ال‌گیلانو برای سایر تیم‌های بالانشین جدول هم مهم است. گل‌گهر سیرجان و نساجی مازندران هم در این هفته برای رسیدن به رتبه دومی تلاش می‌کنند و اگر سپیدرود در خانه برنده نشود بهترین فرصت برای این‌ تیم‌ها خواهد بود. سپیدرود در خانه تاکنون بازنده نبوده و باید دید در ال‌گیلانو هم رکورد شکست ناپذیری سپیدرود حفظ خواهد شد یا ملوان فاتح این بازی خواهد بود، نظرمحمدی از هواداران تیمش خواسته که در این بازی احساساتی نشوند و به جای تحقیر حریف فقط بازیکنان خودشان را تشویق کنند.

داوری این دیدار را محمد حسین زاهدی فر با کمک جلیل شعرانی، کاوه بهمنی و  اشکان رضایی مقدم بر عهده دارد و محمد حسین اسدی ناظر این دیدار خواهد بود.

 
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *