Search
پس از انعقاد قرار داد فی ما بین اداره آبفا و شبکه بهداشت انزلی:

پساب بیمارستان‌شهید دکتر بهشتی انزلی به فاضلاب شهری وارد می‌شود

باتوجه به بالا بودن سطح آبهای زمینی شهرستان بندرانزلی، قرارداد اتصال خروجی پساب تصفیه خانه بیمارستان شهید بهشتی این شهرستان به شبکه فاضلاب شهری با حضور مسولین شبکه بهداشت، بیمارستان و ریاست اداره آبفاء انزلی در دفتر ریاست بیمارستان شهید دکتر بهشتی امضاء شد.

۱۱:۴۶ ب٫ظ

در  راستای جلوگیری از ورود فاضلاب به  آبهای سطحی تفاهم‌نامه‌ای بین بیمارستان شهید دکتر بهشتی و اداره آبفای این شهرستان امضاء شد که طبق آن بیمارستان شهید بهشتی می‌تواند در مناطقی که تصفیه خانه فاضلاب شهری کارآمد وجود دارد، انشعاب بگیرد و فاضلاب خود را به سیستم تصفیه خانه فاضلاب شهری وارد کند.

 

مدیر شبکه بهداشت و درمان بندرانزلی ضرورت مدیریت فاضلاب بیمارستانی یک اقدام الزامی دانست و اظهار کرد : در صورت کوتاهی در خصوص راه‌اندازی تصفیه فاضلاب‌ بیمارستانی  معضلاب بسیاری ایجاد خواهد شد و با ورود فاضلاب‌های بیمارستانی به آب‌های سطحی و منابع آب زیرزمینی زمینه شیوع بیماری‌های مختلف فراهم می‌شود.

 

دکترسید عارف عابدین نجفی  افزود: اگر مشکل ورود فاضلاب به آبهای صنعتی  حل نشود فاضلاب‌ها می‌توانند به سفره آب‌های زیرزمینی نیز نفوذ کرده و حتی آب‌های سطحی را آلوده کنند

وی تصریح کرد: هنگامی‌که انسان یا حیوان دارویی را مصرف می‌کند حدود ۵۰ تا ۹۰ درصد آن بدون تغییر دفع می‌شود. حدود ۳۰ درصد داروهایی که ساخته می‌شوند چربی‌دوست هستند بدین معنی که آنها متمایل به حل شدن در روغن هستند و در آب حل نمی‌شوند این بیانگر این است که آنها می‌توانند از غشای سلول عبور کرده و وارد سلول شوند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان بندرانزلی: متاسفانه می‌توان چنین برداشت کرد که آنها پس از ورود به محیط‌زیست وارد زنجیره غذایی می‌شوند؛ همچنین بسیاری از داروها به صورت پایدار طراحی و لذا پس از دفع وارد طبیعت می‌شوند.

.

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *