Search
چشم را کور نکنید، ترمیم ابرو پیشکش:

احداث نخستین فرودگاه آبی خاورمیانه درانزلی، از حرف تا عمل

یکی از اعضای شورای شهر انزلی به تازگی وعده ای در خصوص احداث اولین فرودگاه آبی خاورمیانه داده که ابهامات فراوانی را به وجود اورده است.

۱۰:۳۵ ب٫ظ

به گزارش پایگاه خبری افق انزلی چند روزی است که وعده عجیب احداث نخستین فرودگاه آبی خاورمیانه در بندرانزلی توسط یکی از اعضای شورای شهر این شهرستان در بین مردم دست به دست می چرخد ، وعده ای که اگرچه فریبنده و جذاب است اما برای مردم انزلی بسیار دور از ذهن و بیشتر شبیه به یک شوخی بزرگ است.

این روزها مردم شهرستان بندرانزلی از وضعیت نا مساعد کوچه و خیابان های شهر رنج می برند و رانندگان خودروهای سواری هر روز با دست اندازهایی سر و کار دارند که علاوه بر ضررهای اقتصادی برای آنها جان عابرین پیاده را در روزهای بارانی به خطر می اندازد.

این عضو شورای شهر انزلی در حالی احداث فرودگاه آبی را راهی برای رسیدن به توسعه پایدار می داند که تعداد  زیادی از جوانان این شهر از سر ناچاری و به دلیل بیکاری انزلی را به مقصد شهر ها ، استانها و حتی کشورهای اروپایی برای یافتن کار و زندگی بهتر ترک کرده اند.

سوال ما از عضو محترم شورای شهر انزلی که چنین وعده ای آرمانی را از طریق رسانه ها به گوش مردم می رساند این است که شهری که چند هزار نیروی انسانی جوان خود را به دلیل مهاجرت از دست داده است چگونه می خواهد به توسعه پایدار برسد؟

عضو شورای شهر انزلی فرودگاه آبی را راهکار مناسبی برای افزایش میزان گردشگری می داند و این در شرایطی است که ترمینال مسافربری بندرانزلی به بسیاری از مناطق کشور به صورت مستقیم اتوبوس ندارد و مردم ناچاراند از ترمینال مسافربری شهر همسایه (رشت) برای سفر به این شهرها استفاده کنند.

سالهاست که شهر انزلی از نظر خطوط حمل و نقل توسعه چندانی نیافته و مردم از تک خیابانی برای عبور و مرور استفاده  می کنند که در ساعات مختلف روز ترافیک سنگینی بر آن حاکم است و به فرض اگر شخصی در ساعات پر ترافیک بخواهد از تاکسی و یا اتوبوس برای حرکت از منطقه کلویر به سمت منطقه غازیان استفاده نماید باید بیش از یک ساعت در ترافیک بماند در صورتی که در حالت عادی  و کم ترافیک با زمانی حدود ۱۵ دقیقه می تواند این مسیر را بپیماید.

شاید وعده ی احداث نخستین فرودگاه آبی خاورمیانه وعده ای شیرین باشد ، اما شیرین ترین وعده برای مردم انزلی حل مشکلات زیر ساختی و ترافیکی شهر و آسفالت مناسب برای آمد و رفت خودرو ها است.

اینکه یک عضور شورای شهر چنین وعده ایی می دهد در نوع خود جالب است اما با توجه به ده ها وعده تحقق نیافته در شهر انزلی لازم است باهم تک بیتی از شعر حضرت سعدی را مرور نماییم:

سعدیا گرچه سخندان و مصالح گویی

به عمل کار برآید به سخندانی نیست
2 دیدگاه در “احداث نخستین فرودگاه آبی خاورمیانه درانزلی، از حرف تا عمل

 1. احسان

  سلام
  عالی بود این متن
  تاره ذکر نکردید سمت شرق انزلی تاکسی ها اکثرشون از میدان مالا اونور تر نمیرن کلاس کارشون بالاست

  پاسخ
 2. نوید

  این وعده ها احساسی و بدون مطالعه هست شاید یک تصویر وکلیپ ازاین فرودگاه ها دیدن!
  اینفرودگاه ها تفریحی هست واستفاده تجاری به جهت وزن بالا و فشار سنگین بسیار هزینه ساخت و نگهداری بالایی دارد و گردشگردی ندارد در صورت خروج هواپیما از باند شانه استاندارد مطابق قوانین ایکائو و سازمان هواپیمایی کشوری وجود ندارد و یک حادثه ساده و رایج با غرق شدن هواپیما تبدیل به یک سانحه و فاجعه خواهد شد
  دریای کاسپین در بیش از نیمی از سال طوفانی هست و ساخت این جور فرودگاه ها منطقی نیست چون عملا در بسیاری از روزها حتی تابستان کاربرد ندارد. تالاب هم با همت مسئولان خشک شده!

  وعده های بزرگ و آرمانی خوب هست ولی به شرطی که علمی و عملی سودآور و کاربری باشه به جای این وعده های کودک و نوجوانانه وعده هایی کاربری برای مردم بدهید مثل
  اتصال ریلی مترو روزمینی مشابه کرج به تهران ازبندر انزلی به رشت با توجه به حجم بالای تردد وجذب کمک دولتی در این زمینه
  اتصال سریع تر به راه آهن رشت تهران الان در رشت دو ایستگاه مسافری و ترانزیت باری در حال ساخت هست ولی انزلی….؟
  ایجاد اسکله های مدرن تفریحی وگردشگری در دریا و تالاب

  پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *