Search
به منظور افزایش توانایی امدادی در زمان حوادث:

تشکیل پایگاه امداد و نجات دریایی در منطقه آزاد انزلی

پس از انعقاد تفاهم نامه همکاری فی مابین سازمان جمعیت هلال احمر و منطقه آزاد انزلی پایگاه امداد و نجات دریایی به منظور افزایش توانایی امدادی منطقه در زمان حوادث تشکیل شد.

۷:۰۴ ب٫ظ

به گزارش پایگاه خبری افق انزلی سازمان منطقه آزاد انزلی در راستای افزایش توان ، ظرفیت و فضای مناسب برای استفاده از توانمندی های این منطقه در زمینه خدمت رسانی به مردم و گردشگران منطقه با سازمان جمعیت هلال احمر گیلان تفاهم نامه همکاری امضا کرد.

 

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی در حاشیه انعقاد این تفاهم نامه اظهار کرد: افزایش تعامل و ایجاد هم افزایی میان دستگاه های اجرایی از چمله مهمترین اهداف این تفاهم نامه است.

 

مجید فاتحی با اشاره بندهای مهم این تفاهم نامه افزود: استفاده از توانمندی های دو طرف در راستای ارتقای سطح کمی، کیفی تجهیزات و امکانات نجات برای  افزایش آمادگی و تاب آوری جامعه در برابر حوادث و سوانح سطح منطقه و استان و همچنین سازماندهی و آمادگی تیم های امدادی و نیز توسعه آموزش های همگانی از دیگر بندهای تفاهم نامه فی مابین سازمان منطقه آزاد انزلی و جمیت هلال احمر استان گیلان است.

 

وی تصریح کرد: در این راستا مقرر است اولین پایگاه تخصصی امداد و نجات دریایی جمعیت هلال احمر در منطقه آزاد انزلی شروع بکار نماید و در عین حال بهره مندی از مزیت های منطقه در امر تجهیز ناوگان لجستیک هلال احمر از دیگر موارد مورد تفاهم می باشد.

 

به گزارش افق انزلی طبق این تفاهم نامه پایگاه امداد و نجات و درمان اضطراری در این منطقه مستقر خواهد شد این تفاهم نامه در پنج ماده و نوزده بند مابین مجید فاتحی معاون فرهنگی، اجتماعی، گردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی و مهدی ولی پور سرپرست جمعیت هلال احمر استان گیلان منعقد شد.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *