Search
مدیر عامل منطقه آزاد انزلی:

اتصال خطوط راه آهن منطقه آزاد انزلی را به عنوان هاب ترانزیت منطقه معرفی می کند

رضا مسرور گفت: منطقه آزاد انزلی با توسعه زیر ساختهای مهم عرصه حمل و نقل همچون راه آهن و اتصال به کریدورهای بین المللی می تواند به عنوان هاب ترانزیت و صادرات در حوزه دریای خزر معرفی شود.

۱۰:۵۸ ب٫ظ

به گزارش پایگاه خبری افق انزلی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در همایش آمایش سرزمین ،جایگاه خزر وچشم انداز توسعه گیلان با تاکید بر اهمیت این منطقه بر توسعه استان گیلان اظهار کرد: از مهمترین اهداف مناطق آزاد افزایش درآمد ارزی کشور است و منطقه آزاد انزلی نیز به عنوان محور کسب و کار برای افزایش مبادلات تجاری با کشور های حاشیه خزر و مشخصا روسیه ایجاد شده است.

رضا مسرور ایجاد زیرساخت ها  را مهم تر از موقعیت  جغرافیایی یک منطقه دانست و افزود:  منطقه آزاد انزلی با توسعه زیر ساختهای مهم عرصه حمل و نقل همچون راه آهن و اتصال به کریدورهای بین المللی می تواند به عنوان هاب ترانزیت و صادرات در حوزه دریای خزر معرفی شود.

 وی تصریح کرد: توسعه خطوط حمل و نقل و افزایش زیر ساخت های موجب  توسعه همه جانبه گیلان به خصوص توسعه اقتصادی می شود و مدل کسب و کار منطقه آزاد انزلی به این شکل طراحی شده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با تاکید بر استفاده از فرصتها در زمان مناسب خاطرنشان کرد: بهره برداری  از کریدور نستراک یک فرصت ویژه است و با توجه به موقعیت جغرافیایی استراتژیک منطقه و گیلان ،توسعه زیرساخت ها و گسترش تعاملات بین المللی در راستای تسریع در فعالسازی کریدورهای عبوری از منطقه یک برنامه راهبردی مهم برای اسن سازمان است.

مسرور  سهم کشور از مبادلات کشورهای حشایه خزر ناچیز دانست و افزود: این میزن  با راه اندازی بندرکاسپین در منطقه آزاد انزلی  افزایش خواهد یافت.

وی با بیان اینکه خطوط ریلی حرف اول را در مبادلات تجاری بین کشورها می زنند ، خاطرنشان کرد: موقعیت خاص منطقه آزاد انزلی ، ارائه مزیت های قانونی ، بهره مندی از بزرگترین مجتمع بندری دریای خزر و اتصال خط ریلی به این منطقه ، به تجار کشور های مختلف کمک می کند تا در کوتاه ترین زمان و صرفه جویی در هزینه کالا های مد نظر خود را به بازار مصرف  انتقال دهند.

 وی تاکید کرد: سرمایه گذاران در منطقه آزاد انزلی می توانند علاوه بر صادرات به بازار داخلی، محصولات تولیدی خود را به بازار کشورهای حاشیه دریای خزر و به ویژه روسیه صادر نمایند

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با تصریح بر اقدامات انجام شده برای مراودات بین المللی از جانب منطقه آزاد انزلی ، افزود: از مهمترین مسیرهای  تجاری مهمی که از منطقه آزاد انزلی عبور می کند ،کریدور جاده ابریشم است  که از اروم چی چین آغاز شده و بخشی از این کریدور از مسیر دریایی بندر اکتائو به منطقه آزاد  انزلی رسیده و وارد بازار ایران می شود.

مسرور گفت : تسریع در اتصال به شبکه بزرگراهی کشور و وصل شدن بنادر حاشیه خزر به خطوط ریلی برای بهره مندی از مزیت های این منطقه در جهت توسعه کشور و استان  بسیار ضروری است .

 

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *