Search
امام جمعه انزلی در دیدار با مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان:

بنادر گیلان به افزایش صادرات نگاهی ویژه داشته باشد

امام جمعه انزلی گفت: با توجه به موقعیت و شرایط فعلی کشور نیاز است بنادر گیلان به معقوله صادرات توجه بیشتری داشته باشد و از ظرفیتهای بندرگاه انزلی به خوبی استفاده نماید.

۹:۵۶ ب٫ظ

به گزارش پایگاه خبری افق انزلی مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان و  امام جمعه بندرانزلی با یکدیگر دیدار و به گفت وگو پرداختند.

امام جمعه انزلی در این دیدار با تاکید بر استفاده بیشتر از توانمندی های بندرگاه انزلی اظهار کرد: اساس رونق فعالیت بندرها به افزایش تبادلات و توجه ویژه به صادرات است و تنها حرکت یک جانبه اثر گذاری لازم را ندارد.

حجت السلام والمسلمین سید عبدالجواد شمس الدین با تاکید بر اهمیت افزایش صادرات ، تصریح کرد: بندرگاه انزلی از امکانات و  ظرفیت بالایی برخوردار است ، فلذا باتوجه موقعیت فعلی کشور نیاز است که به معقوله صادرات نگاهی جدی داشت باشد تا از توانمندی های این بندر به خوبی استفاده شود.

وی با تاکید بر نگرانی مردم در رابطه با اختصاص امتیاز منطقه آزاد به بندر امیرآباد افزود: اگر برای این مهم تدبیری نشود چه بسا بنا به لحاظ ارتباط خوب ریلی و دسترسی های بهتر بندرامیر آباد اثر گذارتر باشد ، تقاضای من این است فکری کنید و برنامه ای ویژه داشته باشید.

امام جمعه بندرانزلی جذب گردشگر و تبلیغات بیشتر و فراهم نمودن بستر های مناسب برای سرمایه گذاری را از راهای توسعه بندرگاه انزلی دانست و تصریح کرد: پروژه مهم سفرهای دریایی را فعال تر از گذشته پیگیری کنید .

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با اشاره به اهداف این سازمان اظهار کرد: در آینده نزدیک برای جابجایی سوخت در بندرگاه انزلی اسکله نفتی احداث خواهد شد و با توجه به این مهم در حوزه کشتی سازی نیز سرمایه گذاری جدید و مهمی در حال انجام است و قطعا فرصتهای شغلی جدیدی ایجاد می شود.

حسین چراغی با اشاره به میزان رشد بالای بنادر گیلان افزود: با برنامه ریزی سخت افزاری و نرم افزاری نسبت به سال گذشته ۴۰ درصد رشد داشته ایم.

وی با اشاره به حضور ۶ ماهه خود در بنادر گیلان یادآور شد : تمرکز ویژه ای بر صادرات داشته ایم تا بتوانیم قیمت پایانی کالا در حوزه واردات و صادرات را به شکل مطلوبی کنترل کرده و قیمت هر تن کالا در بنادر گیلان را در مقایسه دیگر بنادر شمال رقابت‌پذیر کنیم.

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان به منطقه آزاد شدن بندرامیر آباد نیز اشاره کرد و گفت: انزلی یک موقعیت استراتژیک دارد و از نسب به بازار کمترین فاصله را دارد هرچند تجهیزات و نیروی متخصص ما در انزلی در مقایسه با دیگر بنادر شمال کشور بسیار بیشتر است.

چراغی با ابراز خورسندی از احداث راه آهن در گیلان خاطر نشان کرد: احداث خط ریلی می تواند به بندرانزلی کمک کند و اگر این موضوع هر چه سریع تر تحقق یابد بخش اعظمی از مشکلات حل خواهد شد.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *